podkarpackie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców Rzeszowa i okolic do wzięcia udziału w zbiórce pamiątek rodzinnych, w ramach projektu „Przeszłość w pamiątkach ukryta – cyfrowa prezentacja dziedzictwa kulturowego regionu z archiwów prywatnych”.
„Podziel się z nami swoją historią” – tym hasłem koordynatorka – pani Barbara Pitera, kierowniczka Działu Komputeryzacji i Procesów Bibliotecznych zachęca do udziału w projekcie.
„Przeszłość w pamiątkach ukryta” to projekt zapoczątkowany w 2014 roku przez pracowników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Celem projektu jest gromadzenie
i prezentacja pamiątek pochodzących z archiwów rodzinnych mieszkańców Rzeszowa
i województwa podkarpackiego.
Zdjęcia, archiwalia, wspomnienia, dyplomy, świadectwa, odznaczenia, pocztówki oraz inne materiały będące dokumentacją losów rodzin i pojedynczych osób, dziejów zabytków, historii miejskiej architektury, regionalnych tradycji i obrzędów ludowych oraz wydarzeń, jakie miały miejsce w XIX i XX wieku w miastach i miejscowościach w regionie są najcenniejszymi zbiorami.
WiMBP w Rzeszowie zachęca do przekazywania ich w celi digitalizacji oraz prezentacji na stronie internetowej i zaprasza do współpracy wszystkie osoby, które pragną, by ich pamiątki rodzinne nie uległy zniszczeniu lub zapomnieniu.
Po zeskanowaniu i opracowaniu wszystkie materiały zostają zwrócone ich właścicielom, razem z kopiami cyfrowymi. Prace związane z digitalizacją i udostępnieniem pamiątek wykonywane są bezpłatnie.
Osoby chętne do przekazywania rodzinnych pamiątek w celu digitalizacji oraz prezentacji na stronie internetowej proszone są o kontakt:

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
35-010 Rzeszów, ul. Sokoła 13
Tel.: (17) 8669 441
e-mail: biblioteka@wimbp.rzeszow.pl
Osoba do kontaktu: Barbara Pitera, Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych

Zachęcamy również do odwiedzenia strony projektu „Przeszłość w pamiątkach ukryta”.

wydarzenia kulturalne - wsparcie kultury

Znajdź inne ciekawe wydarzenia w naszej wyszukiwarce imprez

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content