malopolskie

Projekt “Przemierzając, podążając” autorstwa Małgorzaty Haduch realizowany w ramach Rezydencji Artystycznej w Artzonie, będącej częścią projektu NORWID FESTIWAL 2021. Artystka wraz z tancerzami i Nowohucianami pracuje nad stworzeniem gry-kompozycji, która łączy w sobie ruch, czas i przestrzeń. Inspiracją dla projektu artystycznego “Przemierzając, podążając” stał się wiersz C. K. Norwida pt. “Pielgrzym”.

W czasie Rezydencji Artystycznej w ARTzonie i realizacji projektu artystycznego pt. “Przemierzając, podążając” Małgorzata Haduch skupi się na stworzeniu gry-kompozycji, która połączy w sobie ruch, czas i przestrzeń. Inspiracją przedsięwzięcia jest podążanie zawarte w Norwidowskim “Pielgrzymie”, które artystce skojarzyło się z techniką kompozycji choreograficznej Passing Through, ale i jej wiecznym gnaniem za domem i poczuciem zakorzenienia. Spróbuje zmierzyć się z ideą domu, który zawsze się ma w sobie. Jak to osiągnąć…? Małgorzata Haduch chciałaby zbadać także norwidowski minimalizm w formie, acz przeniknięty treścią – jak zastosować taki styl w kompozycji ruchowej? Na warsztat zostaną wzięte ograniczenia w zetknięciu z indywidualną wolnością trwania w wyborze, wśród otaczających limitów.

Rezydencyjna pracownia Małgorzaty Haduch w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4) otwarta jest dla wszystkich we środy od godz. 18.30 do godz. 21.30 oraz w czwartki od godz. 12.00 do godz. 15.00. Można przyjść popatrzeć, popytać, poćwiczyć uważność na drogę, nie jej cel.

“W życiu ziemskim możemy jedynie trenować się w przemierzaniu, podążaniu – i zamierzam to robić z hasłem neologizmu „d o p o k ą d i d ę !” – podkreśla Małgorzata Haduch. Rezultat Rezydencji w formie performansu tanecznego zostanie zaprezentowany 27 listopada 2021 r. w ARTzonie podczas Gali projektu Norwid Festiwal 2021.

Rezydencje Artystyczne w ARTzonie realizowane są w ramach projektu NORWID FESTIWAL 2021. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Udostępnij:


2022 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.