fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Transmisja online, Warsztaty, Wykład

Przekrój animację z Trampoliną do Kina – warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 10-13 lat na ekspresowy kurs tworzenia animacji poklatkowej. Warsztat online poprowadzi reżyserka Magdalena Bryll, która pracowała m.in. przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” (2008). Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach. Warsztat online zaczniemy od wprowadzenia, będzie to krótki opis przebiegu produkcji filmu animowanego w warunkach amatorskich, z omówieniem jej najważniejszych elementów. Opowiemy również o technikach wykorzystywanych w filmie animowanym. Następnie zajmiemy się tworzeniem scenariusza i storyboardu. Przedstawimy praktyczne rady dla piszących scenariusz; jak odnaleźć temat, na co zwracać uwagę przy planowaniu animacji. Pokażemy przykładowy storyboard i wyjaśnimy jego zastosowanie, a uczestnicy dostaną wskazówki, jak przygotować własny storyboard pasujący do ich potrzeb. Nauczymy się kilku podstawowych zasad animacji płaskiej. Podczas warsztatów chcemy stworzyć animację wycinankową z wykorzystaniem fotografii kina Atlantic i dostępnych materiałów z wystawy Przekrój kino! Wystawa o architekturze kin warszawskich. Na koniec zajmiemy się etapem postprodukcji, omówimy proces montażowym i podamy przykłady źródeł darmowej muzyki oraz wyjaśnimy zastosowanie napisów końcowych. Na warsztaty obowiązują zapisy: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/837347-50 Zapraszamy! Warsztat dla dzieci przygotowany przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, partnera wystawy „Przekrój kino!”. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu TRAMPOLINA DO KINA online Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/186656866015977

16.06.2020
16:00 - 17:00

Zapraszamy dzieci w wieku 10-13 lat na ekspresowy kurs tworzenia animacji poklatkowej. Warsztat online poprowadzi reżyserka Magdalena Bryll, która pracowała m.in. przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” (2008). Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach.

Warsztat online zaczniemy od wprowadzenia, będzie to krótki opis przebiegu produkcji filmu animowanego w warunkach amatorskich, z omówieniem jej najważniejszych elementów. Opowiemy również o technikach wykorzystywanych w filmie animowanym. Następnie zajmiemy się tworzeniem scenariusza i storyboardu. Przedstawimy praktyczne rady dla piszących scenariusz; jak odnaleźć temat, na co zwracać uwagę przy planowaniu animacji. Pokażemy przykładowy storyboard i wyjaśnimy jego zastosowanie, a uczestnicy dostaną wskazówki, jak przygotować własny storyboard pasujący do ich potrzeb. Nauczymy się kilku podstawowych zasad animacji płaskiej. Podczas warsztatów chcemy stworzyć animację wycinankową z wykorzystaniem fotografii kina Atlantic i dostępnych materiałów z wystawy Przekrój kino! Wystawa o architekturze kin warszawskich. Na koniec zajmiemy się etapem postprodukcji, omówimy proces montażowym i podamy przykłady źródeł darmowej muzyki oraz wyjaśnimy zastosowanie napisów końcowych.

Na warsztaty obowiązują zapisy: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/837347-50

Zapraszamy!

Warsztat dla dzieci przygotowany przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, partnera wystawy „Przekrój kino!”.
Spotkanie odbywa się w ramach cyklu TRAMPOLINA DO KINA online

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/186656866015977

Przekrój animację z Trampoliną do Kina – warsztaty dla dzieci

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.