Spotkanie autorskie, Transmisja online

PROTOSEMINARIUM #3: (Nie)istnienie – przemieszczanie się świata

GDZIE: zoom Muzeum Sztuki w Łodzi KIEDY: 25.02.2021, g. 19:00 Wydarzenie odbędzie się tylko na zoomie, nie przewidujemy transmisji na Facebooku. Obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy pisać na adres: cm@msl.org.pl --------------------- Gospodynią cyklu jest dr hab. Dorota Golańska (Katedra Badań Kulturowych, Uniwersytet Łódzki), która do rozmowy zaprosi dr Olgę Cielemęcką (Univeristy of Turku, Finlandia) Agatę Siniarską (artystka) i Katarzynę Słobodę (kuratorka wystawy). Seminarium będzie miało charakter spotkania grupy roboczej, podczas którego zaproponowane przez dyskutantki tematy i problemy badawcze staną się punktem wyjścia do dyskusji z obecnymi uczestniczkami i uczestnikami. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy będą chcieli włączyć się w rozmowę, jak również tych, chcących uczestniczyć w formie słuchaczki/a. Trzecie seminarium towarzyszące wystawie PROTOTYPY / 04: AGATA SINIARSKA. OSUWISKO podejmuje zagadnienia ruchu i przemijania, czy też przemieszczania się świata, zwłaszcza w odniesieniu do problemów związanych z pogłębiającym się kryzysem ekologicznym i nieodwracalnym wymieraniem gatunków. Z perspektywy krytycznych studiów eko-feministycznych będziemy się wspólnie zastanawiać nad poruszaniem się materii, a więc nad ruchem o różnej intensywności, prędkości i - nierzadko - trudnych do przewidzenia konsekwencjach. Jak w tych warunkach można myśleć o czasie i trwaniu? Jak myśleć o ontologiach przyszłości? Jak tworzyć archiwa przeszłości? Co zapamiętać? Obierając za punkt wyjścia refleksję nad praktykami artystycznymi, uzmysławiającymi nam intensywność ludzko-nie-ludzkich doświadczeń i ich naturalno-kulturowe splątanie, porozmawiamy o polityce przyszłości, o wyzwaniach, jakie przed nami stawia, i o tym, czy jesteśmy w stanie im podołać. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/172367224346215/

25.02.2021
19:00 - 20:00

GDZIE: zoom Muzeum Sztuki w Łodzi
KIEDY: 25.02.2021, g. 19:00

Wydarzenie odbędzie się tylko na zoomie, nie przewidujemy transmisji na Facebooku.
Obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy pisać na adres: cm@msl.org.pl
———————
Gospodynią cyklu jest dr hab. Dorota Golańska (Katedra Badań Kulturowych, Uniwersytet Łódzki), która do rozmowy zaprosi dr Olgę Cielemęcką (Univeristy of Turku, Finlandia) Agatę Siniarską (artystka) i Katarzynę Słobodę (kuratorka wystawy). Seminarium będzie miało charakter spotkania grupy roboczej, podczas którego zaproponowane przez dyskutantki tematy i problemy badawcze staną się punktem wyjścia do dyskusji z obecnymi uczestniczkami i uczestnikami. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy będą chcieli włączyć się w rozmowę, jak również tych, chcących uczestniczyć w formie słuchaczki/a.

Trzecie seminarium towarzyszące wystawie PROTOTYPY / 04: AGATA SINIARSKA. OSUWISKO podejmuje zagadnienia ruchu i przemijania, czy też przemieszczania się świata, zwłaszcza w odniesieniu do problemów związanych z pogłębiającym się kryzysem ekologicznym i nieodwracalnym wymieraniem gatunków. Z perspektywy krytycznych studiów eko-feministycznych będziemy się wspólnie zastanawiać nad poruszaniem się materii, a więc nad ruchem o różnej intensywności, prędkości i – nierzadko – trudnych do przewidzenia konsekwencjach. Jak w tych warunkach można myśleć o czasie i trwaniu? Jak myśleć o ontologiach przyszłości? Jak tworzyć archiwa przeszłości? Co zapamiętać? Obierając za punkt wyjścia refleksję nad praktykami artystycznymi, uzmysławiającymi nam intensywność ludzko-nie-ludzkich doświadczeń i ich naturalno-kulturowe splątanie, porozmawiamy o polityce przyszłości, o wyzwaniach, jakie przed nami stawia, i o tym, czy jesteśmy w stanie im podołać.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/172367224346215/

Udostępnij:

FacebookTwitter


PROTOSEMINARIUM #3: (Nie)istnienie – przemieszczanie się świata

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.