fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Koncert

Promenada po muzyce

Każdy czwartek sierpnia, godz. 18, Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2) UWAGA! Ze względu na obostrzenia pandemiczne ilość miejsc na sali jest ograniczona do 250 osób, a na koncerty obowiązują wejściówki. Wejściówki (2 na osobę) można zarezerwować pisząc na adres: rezerwacja@miasto-ogrodow.eu Koncerty promenadowe „Od Bacha do Beatlesów” są od lat ważną częścią kalendarza kulturalnego Katowic. Czyniąc zadość tradycji, mimo ograniczeń związanych z pandemią, i w tym roku pragniemy zaprosić Państwa na letnie spotkania z muzyką klasyczną i rozrywkową. Cyklem „Promenada po muzyce” dajemy możliwość posłuchania doskonałej muzyki w bezpiecznych warunkach sali koncertowej Miasta Ogrodów na placu Sejmu Śląskiego. Zmienia się też dzień spotkań z muzyką, na które teraz zapraszamy w czwartkowe wieczory. PROGRAM ŚLĄSKI LUFT SESSION 6 sierpnia, godz. 18, Katowice Miasto Ogrodów Wystąpi zespół SĄSTĄD Dominika Kierpiec-Kontny – śpiew, wiolonczela Natalia Tomecka – fortepian, keyboard Rafał Kierpiec – kontrabas Bartłomiej Plewka – perkusja W programie polska piosenka lat 60., kompozycje autorskie z debiutanckiej płyty „GRUNT” oraz kilka niespodzianek idealnych na tę porę roku. Prowadzenie koncertu: Aleksandra Rudzka-Kurdyś https://www.youtube.com/watch?v=J2sr5IyD2ko MUZYKA ŹRÓDEŁ 13 sierpnia, godz. 18, Katowice Miasto Ogrodów Wystąpi kwartet klarnetowy Dance of Fire Quartet Waldemar Żarów – klarnet, tilinca Grzegorz Tobis – klarnet, instrumenty. perkusyjne, aranżacje Piotr Wybraniec – klarnet Tomasz Żymła – klarnet basowy, flet irlandzki W programie kompozycje pełne bałkańskiej energii, polskiej spontaniczności i liryzmu oraz klezmerskiej wirtuozerii. Prowadzenie koncertu: Agnieszka Nowok-Zych MISSION IMPOSSIBLE NA CZTERY RĘCE 20 sierpnia, godz. 18, Katowice Miasto Ogrodów Wystąpi duet fortepianowy Dombrova Piano Duo Łukasz Szubski – fortepian Krzysztof Włodarczyk – fortepian W programie najpiękniejsze kompozycje muzyki klasycznej oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Od Stanisława Moniuszki, przez George’a Gershwina, Franza Liszta, Astora Piazzollę, Edvarda Griega po Ennio Morricone, boogie-woogie i Nirwanę. Prowadzenie koncertu: Alicja Przytuła Z KLASYKĄ (NIE)POWAŻNIE 27 sierpnia, godz. 18, Katowice Miasto Ogrodów Wystąpi trio crossoverowe The ThreeX Krzysztof Kokoszewski – skrzypce Jacek Obstarczyk – fortepian Jacek Stolarczyk – skrzypce W programie muzyczne podróże przez utwory wielkich kompozytorów (Beethoven, Piazzolla, Ennio Morricone) podane w lekkiej i fascynującej formie. Wirtuozeria i humor w jednym! Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/643154793217251/

20.08.2020
18:00-19:30
27.08.2020
18:00-19:30

Każdy czwartek sierpnia, godz. 18, Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2)

UWAGA! Ze względu na obostrzenia pandemiczne ilość miejsc na sali jest ograniczona do 250 osób, a na koncerty obowiązują wejściówki. Wejściówki (2 na osobę) można zarezerwować pisząc na adres: rezerwacja@miasto-ogrodow.eu

Koncerty promenadowe „Od Bacha do Beatlesów” są od lat ważną częścią kalendarza kulturalnego Katowic. Czyniąc zadość tradycji, mimo ograniczeń związanych z pandemią, i w tym roku pragniemy zaprosić Państwa na letnie spotkania z muzyką klasyczną i rozrywkową.

Cyklem „Promenada po muzyce” dajemy możliwość posłuchania doskonałej muzyki w bezpiecznych warunkach sali koncertowej Miasta Ogrodów na placu Sejmu Śląskiego. Zmienia się też dzień spotkań z muzyką, na które teraz zapraszamy w czwartkowe wieczory.

PROGRAM

ŚLĄSKI LUFT SESSION
6 sierpnia, godz. 18, Katowice Miasto Ogrodów
Wystąpi zespół SĄSTĄD

Dominika Kierpiec-Kontny – śpiew, wiolonczela

Natalia Tomecka – fortepian, keyboard

Rafał Kierpiec – kontrabas

Bartłomiej Plewka – perkusja

W programie polska piosenka lat 60., kompozycje autorskie z debiutanckiej płyty „GRUNT” oraz kilka niespodzianek idealnych na tę porę roku.

Prowadzenie koncertu: Aleksandra Rudzka-Kurdyś

MUZYKA ŹRÓDEŁ
13 sierpnia, godz. 18, Katowice Miasto Ogrodów
Wystąpi kwartet klarnetowy Dance of Fire Quartet

Waldemar Żarów – klarnet, tilinca

Grzegorz Tobis – klarnet, instrumenty. perkusyjne, aranżacje

Piotr Wybraniec – klarnet

Tomasz Żymła – klarnet basowy, flet irlandzki

W programie kompozycje pełne bałkańskiej energii, polskiej spontaniczności i liryzmu oraz klezmerskiej wirtuozerii.

Prowadzenie koncertu: Agnieszka Nowok-Zych

MISSION IMPOSSIBLE NA CZTERY RĘCE
20 sierpnia, godz. 18, Katowice Miasto Ogrodów
Wystąpi duet fortepianowy Dombrova Piano Duo

Łukasz Szubski – fortepian

Krzysztof Włodarczyk – fortepian

W programie najpiękniejsze kompozycje muzyki klasycznej oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Od Stanisława Moniuszki, przez George’a Gershwina, Franza Liszta, Astora Piazzollę, Edvarda Griega po Ennio Morricone, boogie-woogie i Nirwanę.

Prowadzenie koncertu: Alicja Przytuła

Z KLASYKĄ (NIE)POWAŻNIE
27 sierpnia, godz. 18, Katowice Miasto Ogrodów
Wystąpi trio crossoverowe The ThreeX

Krzysztof Kokoszewski – skrzypce

Jacek Obstarczyk – fortepian

Jacek Stolarczyk – skrzypce

W programie muzyczne podróże przez utwory wielkich kompozytorów (Beethoven, Piazzolla, Ennio Morricone) podane w lekkiej i fascynującej formie. Wirtuozeria i humor w jednym!

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/643154793217251/

Promenada po muzyce

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.