fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Koncert, Transmisja online

Premiera online: Kasa Chorych – koncert

Zapraszamy na premierę online specjalnie zarejestrowanego koncertu zespołu KASA CHORYCH   27 listopada 2020, godz. 18:00 profil Jesieni z Bluesem na FB dostęp bezpłatny W tym roku festiwal Jesień z Bluesem się nie odbędzie, ale z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na specjalnie zarejestrowany w listopadzie 2020 roku koncert bluesowej legendy! Kasa Chorych Niekwestionowana legenda polskiego blues-rocka, należąca do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej). Zespół został założony w 1975 roku przez grającego na harmonijce ustnej Ryszarda „Skibę” Skibińskiego i gitarzystę Jarosława Tioskowa. To dzięki nim polski blues w połowie lat 80. zyskał nowy, świeży wymiar i dostał zastrzyk ożywczej energii, co sprawiło, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie, a muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Po tragicznej śmierci „Skiby” w 1983 roku, zespół zawiesił działalność. Dopiero w 1992 roku, muzycy pod wodzą Jarosława Tioskowa skrzyknęli się na nowo. W 2017 roku, po ponad 40 latach grania zespół Kasa Chorych ogłosił koniec działalności. Jednak miłość do muzyki i wspólnego grania sprawiają, że artyści nadal spotykają się na scenie. Skład zespołu: Jarosław Tioskow – gitara, gitara slide, wokal Michał „Cielak” Kielak – harmonijka Jacek Kaczyński – gitara basowa Włodek Dudek - gitara Maciek Niedzielko – perkusja fot. w wydarzeniu - Piotr Cierebiej Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/716122129029877/

27.11.2020
18:00 - 19:30

Zapraszamy na premierę online specjalnie zarejestrowanego koncertu zespołu

KASA CHORYCH

 

27 listopada 2020, godz. 18:00
profil Jesieni z Bluesem na FB
dostęp bezpłatny

W tym roku festiwal Jesień z Bluesem się nie odbędzie, ale z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na specjalnie zarejestrowany w listopadzie 2020 roku koncert bluesowej legendy!

Kasa Chorych

Niekwestionowana legenda polskiego blues-rocka, należąca do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej). Zespół został założony w 1975 roku przez grającego na harmonijce ustnej Ryszarda „Skibę” Skibińskiego i gitarzystę Jarosława Tioskowa. To dzięki nim polski blues w połowie lat 80. zyskał nowy, świeży wymiar i dostał zastrzyk ożywczej energii, co sprawiło, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie, a muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Po tragicznej śmierci „Skiby” w 1983 roku, zespół zawiesił działalność. Dopiero w 1992 roku, muzycy pod wodzą Jarosława Tioskowa skrzyknęli się na nowo.
W 2017 roku, po ponad 40 latach grania zespół Kasa Chorych ogłosił koniec działalności. Jednak miłość do muzyki i wspólnego grania sprawiają, że artyści nadal spotykają się na scenie.

Skład zespołu:
Jarosław Tioskow – gitara, gitara slide, wokal
Michał „Cielak” Kielak – harmonijka
Jacek Kaczyński – gitara basowa
Włodek Dudek – gitara
Maciek Niedzielko – perkusja

fot. w wydarzeniu – Piotr Cierebiej

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/716122129029877/

Premiera online: Kasa Chorych – koncert

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.