fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Wystawa, Wydarzenie plenerowe

Potęga Symbolu | Wystawa w 610. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem

15 lipca mija 610 lat od największej bitwy średniowiecznej Europy!⚔ Wtedy to Polska i Litwa ramię w ramię stanęły w walce przeciw Zakonowi Krzyżackiemu. Historia Bitwy pod Grunwaldem stała się narodowym mitem pomagającym Polakom w najcięższych chwilach czasów zaborów. Była też nadzieją na odrodzenie i budziła poczucie godności. „Potęga Symbolu” to bezpłatna wystawa opowiadająca o historii i legendzie. O najsłynniejszym obrazie Jana Matejki i o losach płótna ściśle związanego z losami Ojczyzny. Wystawa powstała z inicjatywy Narodowe Centrum Kultury, by uczcić rocznicę, ale również, żeby przypomnieć chwałę oręża i polsko-litewskie braterstwo broni. Wystawa prezentowana będzie od 15 do 31 lipca w Warszawie, w przestrzeni otwartej Krakowskiego Przedmieścia, przed Kordegardą. Galerią Narodowego Centrum Kultury oraz siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zachęcamy również do pobierania elektronicznej wersji wystawy, stworzonej na na potrzeby instytucji kultury, jednostek samorządu terytorialnego, szkół, czy organizacji pozarządowych. Wystawę można umieścić na stronie internetowej, ale również wydrukować i zaprezentować publicznie – w dowolnej wielkości i na dowolnym nośniku. Szczegóły: https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/galeria-kordegarda/aktualnosci/potega-symbolu-wystawa-do-pobrania Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Kordegarda. Galeria Narodowego Centrum Kultury. Informacje pochodzę ze strony: https://www.facebook.com/events/315293539629508/

15 lipca mija 610 lat od największej bitwy średniowiecznej Europy!⚔ Wtedy to Polska i Litwa ramię w ramię stanęły w walce przeciw Zakonowi Krzyżackiemu. Historia Bitwy pod Grunwaldem stała się narodowym mitem pomagającym Polakom w najcięższych chwilach czasów zaborów. Była też nadzieją na odrodzenie i budziła poczucie godności.

„Potęga Symbolu” to bezpłatna wystawa opowiadająca o historii i legendzie. O najsłynniejszym obrazie Jana Matejki i o losach płótna ściśle związanego z losami Ojczyzny. Wystawa powstała z inicjatywy Narodowe Centrum Kultury, by uczcić rocznicę, ale również, żeby przypomnieć chwałę oręża i polsko-litewskie braterstwo broni.

Wystawa prezentowana będzie od 15 do 31 lipca w Warszawie, w przestrzeni otwartej Krakowskiego Przedmieścia, przed Kordegardą. Galerią Narodowego Centrum Kultury oraz siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zachęcamy również do pobierania elektronicznej wersji wystawy, stworzonej na na potrzeby instytucji kultury, jednostek samorządu terytorialnego, szkół, czy organizacji pozarządowych.
Wystawę można umieścić na stronie internetowej, ale również wydrukować i zaprezentować publicznie – w dowolnej wielkości i na dowolnym nośniku.

Szczegóły: https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/galeria-kordegarda/aktualnosci/potega-symbolu-wystawa-do-pobrania

Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Kordegarda. Galeria Narodowego Centrum Kultury.

Informacje pochodzę ze strony: https://www.facebook.com/events/315293539629508/

Potęga Symbolu | Wystawa w 610. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.