ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na dwuczęściowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, realizowane w serii Potęga Marzeń. Podczas dwóch praktycznych spotkań uczestnicy zmierzą się z odczuciami, wspomnieniami, ale także reakcją na pandemię. Ważnym aspektem będzie próba rejestracji, dokumentacji i zapis rzeczywistości i sytuacji z dnia warsztatów. Ten rodzaj interwencji fotograficznej daje możliwość zanotowania rzeczywistości tu i teraz, zauważenia w otaczającym nas świecie znaków i symboli, ale otwiera także możliwość reakcji, kreacji czy próby zmiany. Na bazie wykonanych fotografii, a także odszukanych w archiwum zdjęć, notatek i zapisków, uczestnicy przygotują autorskie ziny (zine to mała publikacja, która może w twórczy sposób zaprezentować opinię autora na ważny dla niego temat).

Prowadzenie: Marzena Kolarz – ukończyła Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracownica dydaktyczna na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a od 2002 roku wykładowczyni w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Zajmuje się głównie fotografią, nie ograniczając się do jednej jej dziedziny. Brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych oraz ponad 50 zbiorowych i konkursowych. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w konkursach m.in.: 1 miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Cyberfoto, tytuł International Fine Art Photographer of the Year, stypendystka Programu Młoda Kultura oraz laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Sztuki Wizualne.

Potęga Marzeń to seria warsztatów dedykowana działaniom z zakresu edukacji kulturalnej w obszarach animacji filmowej, fotografii, muzyki, teatru i filmu, o walorach arteterapeutycznych, adresowana do wszystkich grup wiekowych.

Wstęp wolny. Zajęcia obejmują dwa spotkania warsztatowe. Na wydarzenie obowiązują zapisy za pomocą wiadomości e-mail na adres: m.hajto@okn.edu.pl.
Szczegółowe informacje Małgorzata Hajto – koordynatorka projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY, tel. 12 644 38 98, e-mail: m.hajto@okn.edu.pl.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz Gminy Miejskiej Kraków i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content