UWAGA – wydarzenie trwa do 18.04!
POSTACADEMISM
Anna Niestatek & Maciej Zakrzewski
30/03 – 18/04/2021

Anna Niestatek przymierza sylwetki i historie najznamienitszych przedstawicielek akademizmu w sztuce i muzyce. Tym samym mierzy się z tonalnością, sztywnym kanonem piękna sugerowanym przez zastałe w swych przekonaniach szkoły i uczelnie artystyczne oraz media.
Dokonuje rozpoznania i retrospekcji, rozkładając możliwe do przybrania formy akademizmu na czynniki pierwsze. W gronie przymierzonych znalazły się m.in. Maria Callas, Grażyna Bacewicz, Frida Kahlo, Camille Claudel czy Sylvia Plath. Wystawa obejmuje serię fotografii będących pastiszem kultowych, najbardziej zakodowanych w umyśle odbiorców klatek fotograficznych. Na ekspozycję złożą się także instalacje oraz obiekty.

Fotografie Macieja Zakrzewskiego, poznańskiego fotografa, wykonane zostały w technice natychmiastowej (polaroid peel-apart film oraz sx-70) oraz przy użyciu klasycznych materiałów światłoczułych (średni format).
Wystawa dostępna będzie online oraz dla osób korzystających z przestrzeni twórczej CENTRALA po umówieniu i zarezerwowaniu czasu w ramach ‘co-working space’ oraz chętnych zakupu publikacji sprzedawanych w Centrali czynnej wt-pt 16-19.
W ramach wydarzenia planujemy krótkie otwarcie online oraz oprowadzanie autorskie.
W przypadku zniesienia obostrzeń przed 17.04 wydarzenie będzie dostępne stacjonarnie w Galerii Centrala przy Pl. Ratajskiego 6a w Poznaniu.

Więcej informacji o autorach i wydarzeniu na stronie www.fotspot.pl oraz www.centrala.art
Organizacja: Fotspot, Galeria Centrala
Patronat: IKS + Afisz
Wydarzenie współfinansowane za środków Miasta Poznań #poznanwspiera

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/747495035768548/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.