kujawsko-pomorskie

Post Mortem to cykliczna toruńska impreza DIY w klimatach post/sludge/black/doom.
Jedenasta edycja festiwalu Post Mortem odbędzie się 31 października (Halloween) w klubie NRD.
————————————————
♫ FLESHWORLD (Kraków)
[ dark hardcore / screamo / black metal ]
Pięcioosobowy zespół z Krakowa, poruszający się w tematyce niepewności, zmian, nieoczywistego piękna i nienazwanych emocji. Fleshworld to nieprzyjemny, hałaśliwy i melodyjny post-hardcore, przywołujący nostalgię, żal i niepokój. Fleshworld powstał w 2010 roku jako elektroniczno – post-rockowy duet. W każdym kolejnym wcieleniu, zespół stopniowo odchodził od pierwotnie obranego kierunku, tworząc muzykę coraz cięższą, niepokojącą i coraz bardziej agresywną.
W 2019 ukazał się drugi album “The Essence Has Changed, but the Details Remain”. Płyta łączy elementy blackened hardcore z melancholijnym screamo i psychodeliczną improwizacją
FB: https://www.facebook.com/fleshworld/
BC: https://fleshworldpl.bandcamp.com/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=kS3OZm-CK8s
♫ DOLA (Toruń, Poznań)
[ psychodelic doom/black metal ]
Powstały w 2018 roku zespół składa się z trzech muzyków z różnych części Polski. Psychodeliczny doom metal, gitara akustyczna, blast beat i przesterowany bas topią się w tyglu przepełnionym prymitywnym obłędem, apatycznym smutkiem, nostalgią dziecka i strachem godnym naszych czasów. “(…) debiutancki materiał Dola to jedno z ciekawszych nowych zjawisk, jakie przejdą wam koło uszu w 2020 roku. To psychotyczna mieszanka drone/doom metalu, postrocka, popromiennej mutacji black metalu i muzyki projektów, które założył Stephen O’Malley i nawet on o nich zapomniał. (…)” – tak pisał Noise Magazine w dniu premiery debiutanckiego albumu Doli. Tymczasem kolejna płyta zespołu nadchodzi już wielkimi krokami – toruński koncert będzie jednym z przystanków trasy promującej drugie wydawnictwo Doli.
FB: https://www.facebook.com/Dola.official.2018/
BC: http://www.dola.bandcamp.com/

♫ [::] 4dots
[ psychodelic post-rock / post-metal ]
[::] znani też jako 4dots to trio grające instrumentalną mieszankę ciężaru, metalowego ambientu, transu i post-postu, zamykające swoje dźwiękowe wypowiedzi w 8-15minutowych kompozycjach, które w swojej rozpiętości zawierają kilka wyznaczników różnych gatunków muzycznych, przy czym żadnego klasycznego. Zespół dzielił scenę m.in. z Obscure Sphinx, Rosk, Merkabah, Ketha i Tides From Nebula czy też God Is An Astronaut. W końcówce 2019 r. światło dzienne ujrzał kolejny krążek grupy pt. „XIXIX”.
4dots zaprezentują w całości nowe dźwięki z drugiej płyty i nie tylko. Na żywo [::] tworzy potężny monolit, od pierwszej do ostatniej nuty.
https://www.facebook.com/that4dots/
https://4dots.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=4rE7jzY34Ao

♫ Trup (Warszawa)
[ sludge / black metal / doom / grunge ]
Warszawskie trio w stajni Godz Ov War. Nie wyglądają. Nie schodzą poniżej poziomu piwnicy. Mają na koncie trzy płyty “Szmula”, “Ke”, “Matka” oraz epkę “TRUP”. Pod koniec roku zaś wypuszczą kolejne wydawnictwo “NIE”. Grają mieszaninę plugawych stylów muzycznych. Zagrali min. trasę z Truchłem Strzygi i Gruzją w roku 2019, z którą dotarli min. do Torunia.
FB: https://www.facebook.com/TrupZespol
BC: https://trupniezyje.bandcamp.com/

♫ Misguided (Toruń)
[ metal / hardcore ]
Misguided to nowa ekipa członków SUICIDEBYCOP, Slug Abuse czy Back To Skull. Zespół jest świeżo po premierze debiutanckiej EP, wydanej nakładem Arcadian Industry. Prosty i konkretny miks oldschoolowego, piwnicznego deathu i grindowo-hardcorowych patentów.
FFO: Nails, Caustic Wound, Repulsion
FB: https://www.facebook.com/misguided.0
BC: https://misguided0.bandcamp.com/releases
Bilety: informacje wkrótce

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/s/post-mortem-11-fleshworld-dola/454291272157576/

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content