Po co nam nowe instytucje kultury?

Drugą z cyklu #Goyki3Lab poświęcamy roli instytucji kultury, szczególnie nowopowstających. Czy są potrzebne? Jakie wynikają z tego korzyści dla lokalnych ekosystemów? Jaka jest rola kultury w strategiach rozwoju miast?
Goście:
Joanna Cichocka-Gula – dyrektorka Goyki 3 Art Inkubatora w Sopocie
Joanna Orlik – dyrektorka Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie
Sławomir Czarnecki – dyrektor Młynów Rothera w Bydgoszczy
Prowadzenie: dr Piotr Firych
Rok 2021 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Przemysłów Kreatywnych i Zrównoważonego Rozwoju. W ramach #Goyki3Lab chcemy łączyć artystów, przedstawicieli
instytucji kultury, naukowców oraz przedsiębiorców w kreatywne grupy. Pozwoli to na zgromadzenie w jednej
hybrydowej przestrzeni przedstawicieli różnych podmiotów należących do sektora kultury, aby docelowo stać się platformą współpracy, wymiany doświadczeń w zakresie nowych rozwiązań sposobów realizacji projektów, w tym międzysektorowych.
Pierwsza debata w marcu poświęcona była #KulturaWCzasachPandemii. Druga – w kwietniu “Roli kultury w strategiach rozwoju miast”. Trzecia w maju – o statusie artysty w Polsce. Czwarta w czerwcu – “Zrównoważonemu rozwojowi instytucji kultury”.
Koncepcja i koordynacja całego cyklu #Goyki3Lab: Marta Szadowiak

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/4152581971440815/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.