Pięć Smaków w Domu: Koreanki

Pięć Smaków zaprasza na długo wyczekiwany start stałej platformy VOD z kinem azjatyckim. Pierwszym sześciotygodniowym cyklem tematycznym są “Koreanki”. Od 8 kwietnia do 19 maja na stronie Pięciu Smaków będzie można oglądać wyjątkowy przegląd, poświęcony bohaterkom współczesnego kina Korei.
Na stronie piecsmakow.pl/wdomu
można zapoznać się z pełnym programem cyklu Koreanki oraz ze stałym, całorocznym repertuarem. Można zakupić karnety oraz dostępy do całej oferty, pierwszego cyklu tematycznego lub poszczególnych tytułów.
Ceny dostępów:
👉 Karnet na przegląd “Koreanki” – 85 pln
👉 Dostęp do pojedynczego filmu w ramach przeglądu – 22 pln
👉 Karnet na przegląd “Koreanki” i stały repertuar – 120 pln
👉 Dostęp do wybranego filmu ze stałego repertuaru – 15 pln
—————————————-
K-pop podbija świat, południowokoreańskie seriale docierają do wielomilionowych widowni, gospodarka spektakularnie pnie się w górę. Skomplikowana historia podzielonej Korei wciąż odciska się na wielu dziedzinach życia, a ekonomiczny pęd nie wszystkich porywa ze swoim nurtem. W zaskakującej świeżością spojrzenia i niebanalnymi scenariuszami kinematografii Korei od kilku lat coraz wyraźniej zaznaczają się głosy kobiet, które jako reżyserki, producentki i scenarzystki wyznaczają kierunki rozwoju – ich obecność zaznaczy się mocno także w naszym przeglądzie. Jakie wyzwania stoją przed mieszkankami kraju o skomplikowanej historii i złożonej teraźniejszości? Jakie marzenia dzielą i łączą kobiety z metropolii i małych miasteczek, z Seulu i z Pjongjangu? W przeglądzie przygotowanym przez Pięć Smaków znalazły się fabuły w różnorodny sposób portretujące współczesne Koreanki – z Południa i Północy. Historie łączące subtelny humor z mocnym przekazem, sentymentalne nuty ze zgryźliwą ironią, pozwolą odkryć inspirujące bohaterki o niesztampowym podejściu do życia, z determinacją walczące o swoje marzenia.
Filmy, które zaprezentujemy w ramach przeglądu to:
💥 Nasze ciało / Our Body, reż. Han Ka-ram, 2018 (POLSKA PREMIERA!)
💥 Maggie, reż. Yi Ok-seop, 2018 (PREMIERA ONLINE!)
💥 Mikrosiedlisko / Microhabitat, reż. Jeon Go-woon, 2017
💥 Twoja i nie tylko twoja / Yourself and Yours, reż. Hong Sang-soo, 2016
💥 Dama z Seulu / Man on High Heels, reż. Jang Jin, 2014
💥 Towarzyszka Kim w przestworzach / Comrade Kim Goes Flying, reż. Kim Gwang Hun, Nicholas Bonner, Anja Daelemans, 2012
Platforma VOD Pięć Smaków w Domu będzie całoroczną przestrzenią spotkań z azjatyckim kinem, działającą w rytmie cyklicznych, kilkutygodniowych przeglądów. Oprócz tematycznych zestawów, zmieniających się co kilka tygodni, będzie też można na niej znaleźć stałą bibliotekę tytułów dystrybuowanych w przeszłości przez Pięć Smaków. Łącznikiem między stałą biblioteką a pierwszym cyklicznym wydarzeniem będzie “Maggie” w reżyserii Yi Ok-seop, reżyserki, która w słodko-gorzkiej, bezpretensjonalnej formie porusza szereg problemów dotyczących kobiet w Korei. Po udanej trasie kinowej film będzie miał w kwietniu swoją premierę online – wyłącznie na pięciosmakowej platformie!
Filmy będą dostępne w dniach 8 kwietnia – 19 maja 2021 na stronie https://www.piecsmakow.pl/wdomu Wszystkie tytuły zostaną zaprezentowane z polskimi i angielskimi napisami. Program dostępny jest wyłącznie na terytorium Polski.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/479009686474277

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.