mazowieckie
Dobry wieczór z Candelarią Saenz Valiente!
Pokaz filmów “Portrait of an Artist as an Insurance Salesman” oraz “Good morning! The Morning Show” i koncert!
Jasna 10 | Świetlica Krytyki Politycznej w Warszawie
Jasna 10 lok 3 (pierwsze piętro)
19 września 2021,
start o godz. 18
wstęp wolny
UWAGA! Po koncercie przenosimy się (piechot, rowerem, zbiorkomem…) do Komuny/Warszawa na koncert Der Mother ❤
– – –
PLAN WIECZORU
– – –
POKAZ PIERWSZY
PORTRAIT OF AN ARTIST AS AN INSURANCE SALESMAN
godz. 18:00 (pokaz zapętlony, mała sala, język angielski)
PL | Branża brokerów ubezpieczeniowych fascynowała mnie od zawsze. W wieku dwudziestuiluś lat pracowałam, krótko, w biurze mojego wujka. Bawiłam się w bycie dorosłą. Wtedy dorosłość wydawała mi się czymś bardzo odległym. Dziś – czymś fikcyjnym i niedostępnym.
ENG | I’ve always been fascinated with the life insurance broker business. In my 20’s I worked briefly at my uncle’s bureau. I was playing to be an adult. Adulthood felt so far away then, now it just feels fictional, inaccessible.
POKAZ DRUGI
GOOD MORNING! THE MORNING SHOW
godz. 18:30 (duża sala, język angielski)
PL | Wynędzniała obsada porannego telewizyjnego show na planie programu przywodzącego na myśl pokład przestarzałego statku-widmo. Nikt nie jest pewien, czy jesteśmy na żywo, czy tworzymy program dla dzieci i czy to, co robimy w ogóle jest telewizją. Plan stopniowo ogarnia „gęsty klimat porażki” i wciąga wszystkich w wir o paranormalnych proporcjach.
Pokazy są częścią oryginalnego cyklu „Pokazówka” prezentującego prace filmowe realizowane przez artystki i artystów na co dzień kojarzone i kojarzonych z innymi niż film dziedzinami sztuki. „Pokazówka” (słownik języka polskiego PWN): impreza mająca na celu pokazanie, zademonstrowanie czegoś; to, co zostało zorganizowane (…) dla przykładu, często jako ostrzeżenie.
– – –
KONCERT o godz. 19:30
– – –
PICTORIAL CANDI
Koncert solowy w ramach cyklu Wolne niedziele. Koncert z niespodzianką…
W latach 2009-2012 w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat realizowany był cieszącym się dużym zainteresowaniem publiczności i muzyków cykl koncertów “Wolne niedziele”. Zakładał on możliwość obcowania z muzyką w najbardziej bezkompromisowej formie – koncertów domyślnie solowych. Na Jasnej chcielibyśmy do tej formuły wrócić i ponownie rzucić wyzwanie środowisku muzycznemu, które nasz cykl do dziś wspomina jako jedną z form najbardziej ożywczych. Zapraszamy raz w miesiącu.
– – –
BIOGRAM
– – –
PL | Candelaria Saenz Valiente urodziła się w Buenos Aires, obecnie mieszka w Berlinie. Zajmuje się muzyką, pisaniem i tworzeniem filmów. Pilna uczennica od dziecka: od 8 roku życia uczyła się śpiewu, filmu na Universidad del Cine w Buenos Aires, aranżacji i kompozycji w Berklee College of Music w Bostonie, kreatywnego pisania… Kiedyś autorka piosenek i szalona frontwoman koncertującego po całym świecie zespołu Paristetris. Twórczyni prezentowanej m. in. na poznańskiej Malcie monumentalnej instalacji „La sensación de ser Mr. Luxus Reinstaldt”, autorka dwóch książek: powieści „El Infierno de Orfeo Blaumont” i zbioru opowiadań „Huesped Huesped”. Lubi wymyślać rzeczy – jednym z jej wynalazków jest Ebertonium Candidus, analogowy syntezator wykorzystujący dźwięk żarówek. Napisała i wyreżyserowała pilotażowy odcinek telewizyjnej komedii „Good morning! The morning show”. Kompozytorka filmowa (m. in. „Vermehlo Russo” i „Obce Niebo”), autorka operetki „Putanek Fest” i muzyki do „Golema” Anny Smolar. Twórczyni „Into the deep and sleepless night” – prezentowanego na festiwalu Fama performansu na chór. Występuje jako Pictorial Candi. Ongiś math punk rockerka, dziś zakorzeniona w prog i krautrocku nieszablonowa gitarzystka lo-fi i trubadurka dream popu. Hipnotyczna performerka, dzika tancerka, akrobatyczna wokalistka i stand-uperka najbrudniejszego czarnego humoru. Jako Pictorial Candi wydała 4 płyty: „Eat your Coney Island”, „Drink” (płyta w formie produkowanego i butelkowanego w podwórku przez samą Candi napoju gazowanego) „Forever till you die” i „Secret Salts”. Reżyserka teledysków do własnych utworów, m. in. „Star Gel”, „Rhoda”, „Dead Teens” czy „Got things to do (Portrait of an artist as an insurance salesman)”.
Cykle “Pokazówka” i ” Wolne niedziele” organizowane są przez Jasną 10 | Warszawską Świetlicę Krytyki Politycznej w ramach programu „Centrum Jasna” finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
kurator: Wojtek Zrałek-Kossakowski

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.