fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Inne

Papierówka VII

Siódmy numer „Papierówki” nie odbiega od normalności – jest proza, poezja, publicystyka. Jednak jego powstawaniu towarzyszyły nadzwyczajne okoliczności. W gronie redakcyjnym spotkaliśmy się raz – pozostałe spotkania były protezą relacji międzyludzkich. Gadaliśmy przez telefony, łączyliśmy się poprzez rozmowy wideo, tworzyliśmy tysiące postów na Facebooku. Chciałoby się rzec, że długo biliśmy się z myślami, czy wydawać kolejną Papierówkę, ale w redakcyjnym głosowaniu – ponoć nie ma lepszego systemu niż demokracja – postanowiliśmy wypuścić kolejnego zina w świat. Nie czekając na nic. To jest dziwny numer nie tylko dlatego, że praca redakcyjna wyglądała inaczej niż zwykle, ale również dlatego, że wydajemy go niecodziennych okolicznościach. Szaleje koronawirus, większość aktywności przeniosła się do Internetu, tysiące ludzi umiera, miliony tracą pracę. A my tu ni z gruszki, ni z pietruszki serwujemy literackie uwznioślenia, jakby nie zauważając, że dzieje się wokół nas coś wyjątkowego. Że może dla wielu z nas to przeżycie pokoleniowe, bo ominęła nas hekatomba wojny, część z naszych Autorów system totalitarny zna jedynie z książek historycznych. Pandemia w tym kontekście wydaje się niewinną igraszką przy doświadczeniach poprzednich pokoleń, a jednak jest to wydarzenie, które może (?) zostawić w nas trwały ślad. Teksty, które znajdziecie w tym zinie, to znak czasów PRZED pandemią, bo wówczas ogłosiliśmy nabór prac. Być może kolejna Papierówka – choć trudno spekulować, jak wyglądać będzie Świat za kilka miesięcy – będzie już nosić ślady PO. Trudno przewidzieć czy obecna sytuacja, z którą mamy do czynienia pierwszy raz, odciśnie na nas trwałe piętno. A może nic się nie wydarzy i nic się nie zmieni, a najważniejszy będzie stały dostęp do Netflixa. Zapraszamy do nowego numeru olsztyńskiego zina literackiego. Świeżutkie, jeszcze pachnące drukarnią egzemplarze będziecie mogli wziąć – oczywiście tradycyjnie za darmo – w obiektach MOK Olsztyn.

16.06.2020
17:00 - 17:45

Siódmy numer „Papierówki” nie odbiega od normalności – jest proza, poezja, publicystyka. Jednak jego powstawaniu towarzyszyły nadzwyczajne okoliczności. W gronie redakcyjnym spotkaliśmy się raz – pozostałe spotkania były protezą relacji międzyludzkich. Gadaliśmy przez telefony, łączyliśmy się poprzez rozmowy wideo, tworzyliśmy tysiące postów na Facebooku. Chciałoby się rzec, że długo biliśmy się z myślami, czy wydawać kolejną Papierówkę, ale w redakcyjnym głosowaniu – ponoć nie ma lepszego systemu niż demokracja – postanowiliśmy wypuścić kolejnego zina w świat. Nie czekając na nic.

To jest dziwny numer nie tylko dlatego, że praca redakcyjna wyglądała inaczej niż zwykle, ale również dlatego, że wydajemy go niecodziennych okolicznościach. Szaleje koronawirus, większość aktywności przeniosła się do Internetu, tysiące ludzi umiera, miliony tracą pracę. A my tu ni z gruszki, ni z pietruszki serwujemy literackie uwznioślenia, jakby nie zauważając, że dzieje się wokół nas coś wyjątkowego. Że może dla wielu z nas to przeżycie pokoleniowe, bo ominęła nas hekatomba wojny, część z naszych Autorów system totalitarny zna jedynie z książek historycznych. Pandemia w tym kontekście wydaje się niewinną igraszką przy doświadczeniach poprzednich pokoleń, a jednak jest to wydarzenie, które może (?) zostawić w nas trwały ślad. Teksty, które znajdziecie w tym zinie, to znak czasów PRZED pandemią, bo wówczas ogłosiliśmy nabór prac. Być może kolejna Papierówka – choć trudno spekulować, jak wyglądać będzie Świat za kilka miesięcy – będzie już nosić ślady PO. Trudno przewidzieć czy obecna sytuacja, z którą mamy do czynienia pierwszy raz, odciśnie na nas trwałe piętno. A może nic się nie wydarzy i nic się nie zmieni, a najważniejszy będzie stały dostęp do Netflixa.

Zapraszamy do nowego numeru olsztyńskiego zina literackiego. Świeżutkie, jeszcze pachnące drukarnią egzemplarze będziecie mogli wziąć – oczywiście tradycyjnie za darmo – w obiektach MOK Olsztyn.

Papierówka VII

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.