podlaskie

Tradycją cyklu Muzyka Mistrzów Baroku są koncerty, podczas których brzmi muzyka przewidziana na najważniejsze święta w roku liturgicznym. W tegorocznej edycji również nie mogło ich zabraknąć. Na najbliższym koncercie zabrzmią przeznaczone na ten szczególny dla nas wszystkich czas świąt Bożego Narodzenia kompozycje “czeskiego Bacha”, jak zwykło się nazywać Jana Dismasa Zelenkę. Jego muzyka wkracza na polską scenę wykonawstwa muzyki dawnej, wywołując niezmiennie zachwyt i chęć głębszego poznania jego twórczości. Mamy nadzieję, iż jego Magnificat C – dur ZWV 107 oraz Msza na Narodzenie Pańskie (Missa Nativitatis Domini ZWV 8) spotka się również z Państwa entuzjastycznym przyjęciem. Koncert dopełni wykonanie Concerto grosso op.6 nr 8 Arcangelo Corellego – utworu, jak zaznaczył kompozytor: “Fatto per la Notte di Natale” – “Uczynionego na Noc Narodzenia”.
Na koncert w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu Muzyki Dawnej “Diletto” pod kierunkiem Anny Moniuszko zapraszamy ze wstępem bezpłatnym dla publiczności.

Transmisja oraz sprzęt zakupiony do realizacji transmisji został sfinansowany w ramach projektu Fundacji Pro Anima “Rozbudowa Portalu Promocji Kultury o działalność w charakterze mediów obywatelskich w obszarze kultury” sfinansowanego ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Udostępnij:


2022 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.