O fińskich książkach obrazkowych i różnorodności społecznej | Spotkanie Koła Baśni

Jakie książki dla dzieci czyta się współcześnie w Finlandii? Dlaczego książki obrazkowe odgrywają ważną rolę na rynku fińskiej literatury dziecięcej? Czy fińskie picturebooki częściej niż polskie podejmują temat różnorodności społecznej? W jaki sposób go poruszają? Czy tego rodzaju publikacje tworzą przestrzeń, w której jest miejsce dla Finów, Finoszwedów, Saamów i imigrantów?
Na najbliższym wirtualnym wydarzeniu Koła Baśni omówimy współczesny rynek fińskiej książki obrazkowej, a w szczególności poruszany w fińskich picturebookach temat różnorodności społecznej. Przyjrzymy się czterem nieprzetłumaczonym jeszcze na j. polski utworom: „Avain hukassa” (Sanna Mander, 2017), „Mennään jo naapuriin” (Riina Katajavuori, Salla Savolainen, 2017), „Suomen lasten Suomi” (Kirsti Manninen, Carlos da Cruz, 2016) i „Tatun ja Patun Suomi” (Aino Havukainen, Sami Toivonen, 2007).
Naszą gościnią będzie mgr Magdalena Podlaska (Uniwersytet Gdański), a spotkanie poprowadzi dr Weronika Kostecka (opiekunka naukowa Koła Baśni, Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej i Fantastyki UW).
Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. Wydarzenie jest otwarte dla zainteresowanych, ale tych, którzy chcieliby wziąć w nim udział, prosimy o wysłanie wiadomości na adres: k.basni.uw@gmail.com. Na zgłoszenia czekamy do południa 19 maja.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/293091298981812/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.