dolnoslaskie

NOWE SZATY KRÓLOWEJ, reż. Katarzyna Hora
Jaka powinna być Królowa Polski? Kogo chcielibyśmy wybrać na Królową Polski? Być może królowa tak nieoczywistego kraju również powinna wychodzić poza wszelkie ramy oczekiwań. Być może powinna odzwierciedlać w sobie wszystkie barwy swojej Ojczyzny, których jak świetnie wiemy, jest bardzo wiele, ale czy próbując być każdym, można jeszcze w ogóle być kimś?
„Nowe Szaty Królowej” to opowieść o młodym pokoleniu zagubionym w czasach pełnych skrajności. W czasach, w których przynależność jest koniecznością, w których nie ma miejsca na nijakość, w których budząc się godzinę później niż zwykle, otwiera się oczy w zupełnie nowej rzeczywistości. Kiedy narrację współczesnego świata prowadzą masowe media, zaciera się granica między prawdą a fikcją, coraz mniej wyraźna staje się też granica moralności. W świecie medialnego szumu definicje pewnych wartości zaczynają być stawiane na nowo. Jak bardzo mogą zostać zmienione? Zależy od oglądalności.
scenariusz i reżyseria: Katarzyna Hora
scenografia: Jan Głąb
muzyka: Katarzyna Bem
choreografia: Marta Wiśniewska
wideo: Łukasz Kurek
plakat: Magda Bremer
inspicjent: Artur Wacławek (Teatr Rozrywki w Chorzowie)
wykonanie masek: Alicja Helfojer
produkcja: Teatr Rozrywki w Chorzowie (w ramach nagrody 10. Obserwatorium Artystycznego Entrée)
obsada:
Joanna Kotowicz – Adrianna Bieżan,
Marianna Skarbek – Agata Dromert,
Sandra Wieszko – Żaneta Górecka,
Magdalena Mostek – Michalina Hanzel,
Barbara Wąsik – Marta Wiśniewska,
Prezenter – Piotr Jaszczur Śnieguła.
czas trwania spektaklu: 90 minut (bez przerwy)
scena: Scena na Strychu
bilety: dostępne na stronie WTW:
https://bilety.wteatrw.pl/Rezerwacja/mvc/pl
Spektakl powstał w ramach nagrody 10. edycji Obserwatorium Artystyczne Entrée. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Chorzów oraz Fundacja #wszystkierodzajeteatru.
Teatr im. Stefana Batorego – kolektyw twórczy założony w 2014 roku przez ówczesne
uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie. Dzisiaj, tworzony przez studentki wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, absolwentki Akademii Praktyk Teatralnych Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych “Gardzienice” oraz studenta intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Siła twórcza, która pokazuje, że teatr jest przede wszystkim wspólnotą, spotkaniem i przyjaźnią. W swoich pracach chętnie wykorzystują doświadczenia zdobyte podczas kształcenia artystycznego. Sięgają po różnorakie środki artystyczne takie jak: forma, animacja przedmiotów, muzyka i pieśni wielogłosowe. W spektaklach szukają odpowiedzi na trudne pytania o otaczającą go rzeczywistość i starają się mówić o swoim pokoleniu. Teatr im. Stefana Batorego ściśle współpracuje z katowicką Fundacją #wszystkierodzajeteatru, z którą co roku realizuje autorski projekt „Kolędowanie Miejskie”, który jest formą etnoteatru dającą szansę na rozwój duchowy i umocnienie wspólnoty, zarówno tej lokalnej jak i rodzinnej.

Nowe szaty królowej / Wrocławski Teatr Współczesny

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/552732262587577/

🟧 Przeczytaj: “Bez seksu proszę” – relacja z premiery krakowskiego Teatru Variété
🟧 Przeczytaj: William Szekspir w chorzowskim Teatrze Rozrywki
🟧 Przeczytaj: Historia filmu polskiego – gwiazdy przemawiają po raz pierwszy

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content