malopolskie

Wstęp wolny. Zapisy przez formularz na stronie www.okn.edu.pl (do 24.11).

Koncert Mateusza Kluzy z zespołem. Wystąpią: Mateusz Kluza (śpiew, fortepian, gitara), Jacek Długosz (gitary), Mateusz Dudek (akordeon, acordina), Paweł Wszołek (kontrabas, gitara basowa), Szymon Madej (perkusja).

Występ Mateusza Kluzy z zespołem to premierowy koncert z materiałem z najnowszej płyty artysty zatytułowanej „Norwid 2021”. Płyta ta jest hołdem dla twórczości Cypriana Kamila Norwida w 200. rocznicę urodzin poety. Podczas koncertu będzie można usłyszeć nowe muzyczne interpretacje do wierszy Norwida, jak również nowe aranżacje do utworów z płyty „Niksy” wydanej w 2008 r. W repertuarze koncertu pojawią się m.in.: Pielgrzym, Z greckiego, Klątwy, Niksy, Nim znów ucieknę, Pomiędzy świtem, Moja Piosnka i inne.

Mateusz Kluza – muzyk multiinstrumentalista (kontrabasista, gitarzysta, pianista, wokalista, kompozytor, muzyk sesyjny). Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureat wielu konkursów poezji śpiewanej. Jako muzyk sesyjny występował m.in z Andrea Bocellim, Krzysztofem Pendereckim, Krzesimirem Dębskim, Grzegorzem Turnauem i wieloma innymi artystami. Regularnie koncertuje z różnymi orkiestrami symfonicznymi m.in z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, z orkiestrą Passionart, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. Od lat zafascynowany poezją Cypriana Kamila Norwida. W 2003 r. rozpoczął współpracę z Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie pisząc muzykę do spektakli teatralnych z okazji Dni Norwidowskich. W 2008 r. wydał płytę do poezji Norwida pt. „Niksy”. Obecnie na stałe współpracuje z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Więcej informacji na stronie www.mateuszkluza.pl.

Norwid Festiwal 2021 – krakowska odsłona obchodów Roku C. K. Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin pod hasłem „Dopokąd idę!…”. Projekt popularyzuje postać i twórczość Norwida – jednego z najważniejszych autorów w literaturze polskiej. Jego dzieła stereotypowo postrzegane są jako trudne w odbiorze. Dzięki innowacyjnym i atrakcyjnym działaniom edukacyjnym odwołującym się do kultury współczesnej oraz angażującym różnorodnych odbiorców, przedsięwzięcie umożliwia nowe spojrzenie na kanon polskiej literatury, rozbudza zainteresowanie nim oraz wzmacnia tożsamość uczestników, podnosząc ich kompetencje czytelnicze. W programie przewidziano rezydencje artystyczne, przyznanie Nagrody Norwidowskiej dla twórców łączących działalność literacką z innymi dziedzinami sztuki, a także panele dyskusyjne, recytację, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer, grę terenową. Rezultaty podsumuje wydanie katalogu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie z udziałem publiczności, tłumaczone na PJM i transmitowane na www.facebook.com/oknorwid. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: MKDNiS, Dzielnica XVIII Nowa Huta, Opactwo Cystersów w Mogile.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl


👉 Znajdź inne ciekawe wydarzenia w Krakowie w naszej

>>>wyszukiwarce imprez<<<


Tutaj możesz też samodzielnie dodać wydarzenie

>>>bezpłatne dodawanie imprez<<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content