fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Koncert, Transmisja online

Niedzielne Chopinowskie recitale w domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Niedzielne recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli stanowią cykl koncertów plenerowych, odbywających się w okresie od maja do września w Domu Urodzenia kompozytora. Są one częścią wieloletniej tradycji, zainicjowanej w 1954 r. przez profesora Zbigniewa Drzewieckiego, wybitnego polskiego pianistę i pedagoga. Odbiorcy, w tym czasie mogą wysłuchać występów polskich i zagranicznych pianistów, laureatów Międzynarodowych Konkursów Chopinowskich a także profesorów znanych na całym świecie, którzy swoim talentem wpisali się do historii pianistyki. W związku z panującą epidemią i związanymi z nią obostrzeniami, tegoroczne Recitale Chopinowskie możemy wysłuchać on-line. Pierwszy, podczas którego wystąpił Krzysztof Książek, odbył się 3 maja. Kolejne transmitowane będą w następne niedziele o godzinie 15.00, według poniższego harmonogramu: Maj 2020 10 maja – Paweł Wakarecy 17 maja – Szczepan Kończal 24 maja – Wojciech Świtała 31 maja – Janusz Olejniczak Czerwiec 2020 7 czerwca – Magdalena Lisak 14 czerwca – Aleksandra Świgut 21 czerwca – Michał Szymanowski 28 czerwca – Szymon Nehrin Wszystkie recitale dostępne będą na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina,  a także na jego fanpejdżu. Zapraszamy do oglądania, gdyż jest to niesamowite wydarzenie.   Informacje pochodzą ze strony https://www.suerteprzewodnicy.pl/  

Niedzielne recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli stanowią cykl koncertów plenerowych, odbywających się w okresie od maja do września w Domu Urodzenia kompozytora. Są one częścią wieloletniej tradycji, zainicjowanej w 1954 r. przez profesora Zbigniewa Drzewieckiego, wybitnego polskiego pianistę i pedagoga.

Odbiorcy, w tym czasie mogą wysłuchać występów polskich i zagranicznych pianistów, laureatów Międzynarodowych Konkursów Chopinowskich a także profesorów znanych na całym świecie, którzy swoim talentem wpisali się do historii pianistyki.

W związku z panującą epidemią i związanymi z nią obostrzeniami, tegoroczne Recitale Chopinowskie możemy wysłuchać on-line.

Pierwszy, podczas którego wystąpił Krzysztof Książek, odbył się 3 maja.
Kolejne transmitowane będą w następne niedziele o godzinie 15.00, według poniższego harmonogramu:

Maj 2020
10 maja – Paweł Wakarecy
17 maja – Szczepan Kończal
24 maja – Wojciech Świtała
31 maja – Janusz Olejniczak

Czerwiec 2020
7 czerwca – Magdalena Lisak
14 czerwca – Aleksandra Świgut
21 czerwca – Michał Szymanowski
28 czerwca – Szymon Nehrin

Wszystkie recitale dostępne będą na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina,  a także na jego fanpejdżu. Zapraszamy do oglądania, gdyż jest to niesamowite wydarzenie.

 

Informacje pochodzą ze strony https://www.suerteprzewodnicy.pl/

 

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.