wiellkopolskie
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Europie, koncerty Mulatu Astatke odbędą się w późniejszym terminie.
Nowa data koncertu to 22 października 2021.
Wasze bilety zachowują ważność na nowy termin.
– – –
Przez wielu nazywany jest ojcem chrzestnym ethio-jazzu. Jeden z wielkich mistrzów i popularyzatorów muzyki afrykańskiej, Mulatu Astatke, powraca do Polski, aby zagrać trzy koncerty – w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
Mulatu Astatke (Official Artist Page) – Tezeta (Nostalgia) 📺 youtu.be/7Co4kTTu6U0
Astatke to multiinstrumentalista (potrafi grać na instrumentach perkusyjnych, klawiszowych oraz strunowych) i utalentowany kompozytor. Urodzony w Etiopii Artysta szkolił się w Londynie, Nowym Jorku i Bostonie, gdzie zaczął łączyć jazz i muzykę latynoską z muzyką swojej ojczyzny. Jego współpraca z wieloma popularnymi etiopskimi artystami jako muzyk i aranżer, była zalążkiem gatunku muzycznego, znanego obecnie jako ethio-jazz.
Międzynarodową gwiazdą stał się dopiero po sześćdziesiątce, dzięki wznowieniu serii albumów “Ethiopiques”. W tym samym czasie nagrał również siedem utworów do filmu Jima Jarmuscha “Broken Flowers”, które przyniosły mu sympatię kinomanów na całym świecie.
Po dziś dzień jego twórczość stanowi inspirację dla wielu artystów, a sample jego utworów wykorzystują takie światowe gwiazdy jak Kanye West, Nas czy Damian Marley.
Mulatu Astatke (Official Artist Page) – Bergen Jazzforum 📺 youtu.be/RsEYDKj3Z9w
Mulatu Astatke najczęściej występuje na scenie prowadząc swój zespół zza wibrafonu i bębnów conga. Tworzy muzykę naznaczoną tanecznością i afrykańskim groovem, która jest nośnikiem niezwykle pozytywnej energii oraz ogniwem łączącym kontynenty i pokolenia.
Data: 23.10.2021
Drzwi: 19:00
Start: 21:00
Miejsce: Tama
Bilety dostępne w sprzedaży 🎟 bit.ly/MulatuAstatke21Pzn
Bilety dostępne również w bileteriach Going., EventimPolska oraz salonach Empik.
Organizator: Follow The Step
Regulamin: followthestep.com/regulamin
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content