Transmisja online, Inne

Mój Dramatyczny. Spotkania: Jadwiga Jankowska-Cieślak

Mój Dramatyczny. Spotkania: Jadwiga Jankowska-Cieślak Najpierw była namiętnym widzem Teatru Dramatycznego. Następnie Gustaw Holoubek zaangażował ją do zespołu aktorskiego już jako absolwentkę warszawskiej PWST i od razu zadebiutowała tytułową rolą w \"Elektrze\" Giraudoux w reżyserii Kazimierza Dejmka. Zagrała wiele innych pamiętnych ról, m.in. Mańkę w \"Ślubie\" Gombrowicza, Medeę w tragedii Eurypidesa, Judytę w \"Księdzu Marku\" Słowackiego. Podziwiać ją można było w przedstawieniach Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Krzysztofa Warlikowskiego, Agnieszki Glińskiej. Z Teatru Dramatycznego odchodziła i wracała. O swojej pracy na tej scenie w cyklu Mój Dramatyczny opowie Jadwiga Jankowska-Cieślak. Emisja spotkania odbędzie się 25 stycznia o godz. 19:00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego. Link do nagrania zostanie także umieszczony w wydarzeniu, oraz na tablicy naszego fanpage’a. Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek. W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną i Magdaleną Zawadzką i Małgorzatą Niemirską. Zdjęcia wykorzystane w nagraniu pochodzą z Archiwum Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz archiwum zdjęciowego Teatru Dramatycznego. //////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Zdjęcie w wydarzeniu pochodzi ze spektaklu „Elektra” w reż. Kazimierza Dejmka, z 1973 roku. Zdjęcie z archiwum Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz archiwum zdjęciowego Teatru Dramatycznego. Autor: M. Holzman. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2897112270565143/

25.01.2021
19:00 -

Mój Dramatyczny. Spotkania: Jadwiga Jankowska-Cieślak

Najpierw była namiętnym widzem Teatru Dramatycznego. Następnie Gustaw Holoubek zaangażował ją do zespołu aktorskiego już jako absolwentkę warszawskiej PWST i od razu zadebiutowała tytułową rolą w “Elektrze” Giraudoux w reżyserii Kazimierza Dejmka. Zagrała wiele innych pamiętnych ról, m.in. Mańkę w “Ślubie” Gombrowicza, Medeę w tragedii Eurypidesa, Judytę w “Księdzu Marku” Słowackiego. Podziwiać ją można było w przedstawieniach Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Krzysztofa Warlikowskiego, Agnieszki Glińskiej. Z Teatru Dramatycznego odchodziła i wracała. O swojej pracy na tej scenie w cyklu Mój Dramatyczny opowie Jadwiga Jankowska-Cieślak.

Emisja spotkania odbędzie się 25 stycznia o godz. 19:00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego. Link do nagrania zostanie także umieszczony w wydarzeniu, oraz na tablicy naszego fanpage’a.
Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek.

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności.
Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną i Magdaleną Zawadzką i Małgorzatą Niemirską.

Zdjęcia wykorzystane w nagraniu pochodzą z Archiwum Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz archiwum zdjęciowego Teatru Dramatycznego.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Zdjęcie w wydarzeniu pochodzi ze spektaklu „Elektra” w reż. Kazimierza Dejmka, z 1973 roku. Zdjęcie z archiwum Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz archiwum zdjęciowego Teatru Dramatycznego. Autor: M. Holzman.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2897112270565143/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Mój Dramatyczny. Spotkania: Jadwiga Jankowska-Cieślak

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.