fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Transmisja online, Warsztaty

Mistrzowskie Warsztaty Wokalne | Mariusz Kwiecień

Mistrzowskie Warsztaty Wokalne | Mariusz Kwiecień 23-25 listopada 2020 Serdecznie zapraszamy na Mistrzowskie Warsztaty Wokalne z Mariuszem Kwietniem zatytułowane \"Technika wokalna jako fundament budowania osobowości estradowej i scenicznej\". W programie: partie wokalne z oper: Wesele Figara W.A. Mozarta oraz Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego. Przy fortepianie: Olga Wołkowa (Eugeniusz Oniegin), Artur Pilch (Wesele Figara) Warsztaty są skierowane do wybranych studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pozostałe osoby będą mogły je śledzić online na Facebooku, YouTube oraz www.openmusicreview.art. Organizatorzy: RID - Regionalna Inicjatywa Doskonałości Akademia Muzyczna w Bydgoszczy Wydział Wokalno-Aktorski ............ Mariusz Kwiecień - urodził się w Krakowie, ukończył Warszawską Akademią Muzyczną w klasie Włodzimierza Zalewskiego. Dziś podbija sceny operowe świata. Słynący z pięknego głosu, ogromnej muzykalności i silnej osobowości scenicznej, występuje w Europie, Ameryce Północnej i Azji w najbardziej prestiżowych teatrach operowych i z najbardziej uznanymi orkiestrami symfonicznymi. Najczęściej współpracuje z Metropolitan Opera, Lyric Opera of Chicago, Seattle Opera, San Francisco Opera, Covent Garden i Paryską Operą Bastille. Jest absolwentem Metropolitan Opera\'s Lindemann Young Artist Development Program. W Metropolitan Opera zaśpiewał w ostatnich latach Marcella w Cyganerii Pucciniego, Silvia w Pajacach Leoncavalla, Malatestę w Don Pasquale i Enrica w Łucji z Lammermoor Donizettiego, Almavivę w Weselu Figara i Guglielma w Cosi fan tutte Mozarta. Występował w londyńskiej Covent Garden jako Marcello w Cyganerii Pucciniego i Germont w Traviacie Verdiego. Paryska Opera Bastille gościła Mariusza Kwietnia w Eliksirze miłości Donizettiego, gdzie wykonywał rolę Belcore, a w Palais Garnier śpiewał tytułową partię w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego. Oniegina w jego wykonaniu miała okazję podziwiać publiczność moskiewskiego teatru Bolszoj oraz publiczność Bayerische Staatsoper w Monachium. Śpiewał Gugliema w Cosi fan tutte w Grand Theatre de Geneve w Szwajcarii i Ottokara w Wolnym Strzelcu Webera w mediolańskiej La Scali. Publiczność wiedeńska miała okazję usłyszeć Mariusza Kwietnia w roli Belcore w Eliksirze miłości Donizettiego i Hrabiego Robinsona w Il matrimonio segreto Domenico Cimarosy. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/651231115550162/

Mistrzowskie Warsztaty Wokalne | Mariusz Kwiecień
23-25 listopada 2020

Serdecznie zapraszamy na Mistrzowskie Warsztaty Wokalne z Mariuszem Kwietniem zatytułowane “Technika wokalna jako fundament budowania osobowości estradowej i scenicznej”. W programie: partie wokalne z oper: Wesele Figara W.A. Mozarta oraz Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego.

Przy fortepianie:
Olga Wołkowa (Eugeniusz Oniegin), Artur Pilch (Wesele Figara)

Warsztaty są skierowane do wybranych studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pozostałe osoby będą mogły je śledzić online na Facebooku, YouTube oraz www.openmusicreview.art.

Organizatorzy:
RID – Regionalna Inicjatywa Doskonałości
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
Wydział Wokalno-Aktorski

…………
Mariusz Kwiecień – urodził się w Krakowie, ukończył Warszawską Akademią Muzyczną w klasie Włodzimierza Zalewskiego. Dziś podbija sceny operowe świata. Słynący z pięknego głosu, ogromnej muzykalności i silnej osobowości scenicznej, występuje w Europie, Ameryce Północnej i Azji w najbardziej prestiżowych teatrach operowych i z najbardziej uznanymi orkiestrami symfonicznymi. Najczęściej współpracuje z Metropolitan Opera, Lyric Opera of Chicago, Seattle Opera, San Francisco Opera, Covent Garden i Paryską Operą Bastille.
Jest absolwentem Metropolitan Opera’s Lindemann Young Artist Development Program. W Metropolitan Opera zaśpiewał w ostatnich latach Marcella w Cyganerii Pucciniego, Silvia w Pajacach Leoncavalla, Malatestę w Don Pasquale i Enrica w Łucji z Lammermoor Donizettiego, Almavivę w Weselu Figara i Guglielma w Cosi fan tutte Mozarta.

Występował w londyńskiej Covent Garden jako Marcello w Cyganerii Pucciniego i Germont w Traviacie Verdiego. Paryska Opera Bastille gościła Mariusza Kwietnia w Eliksirze miłości Donizettiego, gdzie wykonywał rolę Belcore, a w Palais Garnier śpiewał tytułową partię w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego. Oniegina w jego wykonaniu miała okazję podziwiać publiczność moskiewskiego teatru Bolszoj oraz publiczność Bayerische Staatsoper w Monachium. Śpiewał Gugliema w Cosi fan tutte w Grand Theatre de Geneve w Szwajcarii i Ottokara w Wolnym Strzelcu Webera w mediolańskiej La Scali. Publiczność wiedeńska miała okazję usłyszeć Mariusza Kwietnia w roli Belcore w Eliksirze miłości Donizettiego i Hrabiego Robinsona w Il matrimonio segreto Domenico Cimarosy.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/651231115550162/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Mistrzowskie Warsztaty Wokalne | Mariusz Kwiecień

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.