mazowieckie

🌐Bezpłatny wykład dra Olafa Kwapisa na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.
Zapraszamy na kontynuację serii wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
✈️Tym razem zapraszamy na wędrówkę intelektualną do Turynu, stolicy Piemontu, a w latach 1861-1865 pierwszej stolicy jednoczącej się wówczas Italii🇮🇹.
Turyn to nie tylko fabryka FIATa i Całun Turyński, ale przede wszystkim jedna z europejskich stolic kultury i historyczna stolica Savoyów. To także miejsce licznych muzeów, pałaców, charakterystycznej architektury kilku epok, pamiętającej czasy królewskiej świetności Włoch, okres zjednoczenia Italii, a także totalitaryzmu połowy XX wieku. Wizytówką miasta są także imponujące kolekcje, w tym m.in. zbiory starożytności egipskich, prywatna galeria malarstwa Agnellich czy sztuki współczesnej w GAM Torino i w Palazzo Rivoli. Wiele osób zainteresuje także na pewno jedno z najciekawszych muzeów automobilizmu na świecie.
_______________________
🗣Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.

Źródło: https://www.facebook.com/events/s/miasto-i-jego-muzeum-turyn-bez/584372349245968/

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.