Koncert, Transmisja online

Mela Koteluk & Kwadrofonik na stulecie urodzin Baczyńskiego

Mela Koteluk & Kwadrofonik na stulecie urodzin Baczyńskiego To była najkrótsza noc w ciągu roku. Tym bardziej wyjątkowa, że Jowisz i Saturn po niemal czterystu latach spotykały się w Wielkiej Koniunkcji. Trudno wyobrazić sobie lepszy czas, by zaprosić na scenę Melę Koteluk i Kwadrofonik z ich płytą Astronomia poety. Baczyński. Data retransmisji koncertu również nie jest przypadkowa. Dokładnie sto lat wcześniej urodził się autor interpretowanych przez Koteluk i Kwadrofonik wierszy. Ze względu na tę rocznicę rok 2021 został ogłoszony Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zapraszamy do wspólnego celebrowania przy wersach jubilata i dźwiękach muzyki. Mela Koteluk jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych reprezentantek polskiego popu ostatniego dziesięciolecia. Jej dwa pierwsze albumy pokryły się podwójną platyną, a ona sama pięciokrotnie otrzymywała statuetkę Fryderyka. Jej spotkanie z Kwadrofonik może wydawać się zaskakujące, gdyż zespół ten specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Nagrodzony Paszportem Polityki kwartet już wcześniej udowadniał jednak, że nie zamyka się na inne estetyki, nagrywając z Dorotą Miśkiewicz czy Adamem Strugiem. Skład zespołu: – Mela Koteluk – głos – Bartek Wąsik – fortepian – Emilia Sitarz – syntezator, instrumenty perkusyjne – Magdalena Kordylasińska-Pękala – marimba, wibrafon, instrumenty perkusyjne – Piotr Maślanka – zestaw perkusyjny, instrumenty perkusyjne – Marta Zalewska – chórki ℹ Retransmisja odbywa się na profilu FINA Wałbrzyska 3/5 Koncert odbył się w ramach cyklu FINA Na Ucho → https://fina.gov.pl/projekty/fina-na-ucho-cykl-koncertowy/ Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2778703659036841/

22.01.2021
20:00 - 21:30

Mela Koteluk & Kwadrofonik na stulecie urodzin Baczyńskiego

To była najkrótsza noc w ciągu roku. Tym bardziej wyjątkowa, że Jowisz i Saturn po niemal czterystu latach spotykały się w Wielkiej Koniunkcji. Trudno wyobrazić sobie lepszy czas, by zaprosić na scenę Melę Koteluk i Kwadrofonik z ich płytą Astronomia poety. Baczyński.
Data retransmisji koncertu również nie jest przypadkowa. Dokładnie sto lat wcześniej urodził się autor interpretowanych przez Koteluk i Kwadrofonik wierszy. Ze względu na tę rocznicę rok 2021 został ogłoszony Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zapraszamy do wspólnego celebrowania przy wersach jubilata i dźwiękach muzyki.
Mela Koteluk jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych reprezentantek polskiego popu ostatniego dziesięciolecia. Jej dwa pierwsze albumy pokryły się podwójną platyną, a ona sama pięciokrotnie otrzymywała statuetkę Fryderyka. Jej spotkanie z Kwadrofonik może wydawać się zaskakujące, gdyż zespół ten specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Nagrodzony Paszportem Polityki kwartet już wcześniej udowadniał jednak, że nie zamyka się na inne estetyki, nagrywając z Dorotą Miśkiewicz czy Adamem Strugiem.
Skład zespołu:
– Mela Koteluk – głos
– Bartek Wąsik – fortepian
– Emilia Sitarz – syntezator, instrumenty perkusyjne
– Magdalena Kordylasińska-Pękala – marimba, wibrafon, instrumenty perkusyjne
– Piotr Maślanka – zestaw perkusyjny, instrumenty perkusyjne
– Marta Zalewska – chórki
ℹ Retransmisja odbywa się na profilu FINA Wałbrzyska 3/5
Koncert odbył się w ramach cyklu FINA Na Ucho → https://fina.gov.pl/projekty/fina-na-ucho-cykl-koncertowy/

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2778703659036841/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Mela Koteluk & Kwadrofonik na stulecie urodzin Baczyńskiego

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.