Nie wiemy, jak oni zmieszczą te wszystkie historie w jednej prelekcji 😁!

🇲🇽 Serdeczni ludzie, pyszna kuchnia, pustynie z kaktusami, mariachi, kartele, wąsaci farmerzy, sombrera – tak, wszystko to w Meksyku znaleźli. Podlane pandemicznym sosem.

🌵🐦 Ale to, po co tam pojechali, czyli bajeczna przyroda, krajobrazy zmieniające się jak w kalejdoskopie i uderzająca feeria barw – to zaskoczyło swoim bogactwem nawet ich, doświadczonych przyrodników.

🦜 ORNITHOHOLICS , czyli dwójka birdwatcherów – Maciek Kowalski i Kasia Komarowska – trafili w styczniu i lutym tego roku do Meksyku, kraju niezwykle zróżnicowanego i bogatego przyrodniczo. Ich bazą wypadową była Oaxaca de Juárez, jedno z najstarszych hiszpańskich miast w Ameryce, klejnot historii i sztuki, wpisany na listę UNESCO. Stan Oaxaca, położony na południu Meksyku, jest przy okazji najbogatszą przyrodniczo częścią kraju – i ten atut przyciągnął naszych dzielnych przyrodników i został przez nich skwapliwie wykorzystany.

🏜️ Góry Sierra Madre del Sur i lasy tropikalne, plantacje kawy i kakao nad chmurami, kolibry i tukany, wybrzeże Pacyfiku i Zatoki Meksykańskiej… Owocem tej wyprawy są takie zdjęcia i takie opowieści, że po pierwsze – zakręci Wam się w głowie, a po drugie – szkoda że będziemy mieć tylko dwie godziny…
🪅 Spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej:
🌶️ aby wziąć w nim udział na żywo (w bibliotece), zapisz się na listę uczestników pod numerem telefonu ☎️ 512-370-509. Liczba miejsc ograniczona❗
🌶️ transmisję i jej zapis znajdziecie na naszym profilu i w tym wydarzeniu (kliknij „Zainteresowany” albo „Wezmę udział”, żeby dostać przypomnienie)

ℹ️ Kim są ORTNITHOHOLICS:
“Nazywamy się Kasia Komarowska i Maciek Kowalski, jesteśmy parą ornitologów-podróżników i poszukiwaczy przygód, dla których obserwacje przyrody i zwiedzanie świata od dawna definiują codzienność. Jeszcze zanim nasze życiowe ścieżki przecięły się na dobre, odcisnęliśmy ślady statywów od lunet na czterech kontynentach i w 20 krajach, podążając głównie za tym co ostatecznie nas połączyło – za ptakami. Ubiegłej wiosny powołaliśmy do życia bloga “Ornithoholics”, który pośród licznych blogów podróżniczych wyróżnia się promocją ekonomicznej turystyki przyrodniczej organizowanej “na własną rękę”.”
👉🏻 https://www.facebook.com/ornithoholics

MACIEK KOWALSKI ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy edukatora ekologicznego, przewodnika i organizatora wycieczek przyrodniczych, publicysty, moderatora kartotek przyrodniczych oraz wykonawcy ekspertyz środowiskowych. Brał udział w licznych projektach ochroniarskich i naukowo-badawczych, w ramach których współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi, placówkami naukowymi, samorządami lokalnymi oraz instytucjami ochrony przyrody, takimi jak np. parki narodowe. Od blisko dekady prowadzi, rozpoznawalnego w ptasiarskim środowisku, bloga podróżniczego “Birdaholic Diary”. Publikuje w kwartalniku „Ptaki Polski”. Rozwijając swoją pasję przyrodniczą, poświęca coraz więcej uwagi ważkom i waleniom.

KASIA KOMAROWSKA od 18 roku życia jest wykwalifikowanym obrączkarzem ptaków z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywała na obozach ornitologicznych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Podążając za najbliższym ornitologii profilem studiów, rozpoczęła kształcenie na kierunku zoologia (niedostępnym w kraju) na uniwersytecie w Cambridge (Anglia). We wrześniu ubiegłego roku, w ramach półrocznego stażu studenckiego, dołączyła do 44. Polskiej Wyprawy Antarktycznej w charakterze monitoringowca ekologicznego, odpowiedzialnego za obserwacje ptaków oraz ssaków morskich w rejonie Polskiej Stacji Antarktycznej “Arctowski”. Hobbystycznie wdraża się w poznawanie świata motyli dziennych i nocnych.

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy Online

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content