warminsko-mazurskie

Marcin Masecki: Nokturny Chopina

W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi znakomity pianista, kompozytor i aranżer: Marcin Masecki! Na wyjątkowy koncert z muzyką Fryderyka Chopina MOK Olsztyn zaprasza 9 lipca o 20:00.
Działalność Marcina Maseckiego obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie i wysoce indywidualne łączenie gatunków oraz łamanie granic między sztuką wysoką i rozrywkową to jego znaki rozpoznawcze.
Obecnie główny projekt Maseckiego to Jazz Band Młynarski-Masecki, orkiestra grająca przedwojenny polski jazz w autorskich opracowaniach. Równolegle Artysta prowadzi Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, ze stałymi partnerami: perkusistą Jerzym Rogiewiczem i basistą Piotrem Domagalskim. Regularnie koncertuje również z repertuarem klasycznym – w formacie solowym, kameralnym lub z orkiestrami. Jest stałym kuratorem warszawskiego życia muzycznego, organizując festiwale i projekty łączące muzyków z różnych środowisk. Co roku prowadzi klasę improwizacji na Festiwalu Ensemble w Książu.
Masecki pisze również do filmu oraz do teatru. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym przy filmie “Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego (nagroda „Najlepszy Reżyser” w Cannes). Wcześniej stworzył m.in ścieżkę dźwiękową do filmu “O zwierzętach i ludziach” Łukasza Czajki, oraz “Fuck For Forrest” Michała Marczaka.
Regularnie współpracuje z Polskim Radiem, Teatrem Studio, Barem Studio, oraz Capellą Cracoviensis.
W Olsztynie Artysta zaprezentuje kompozycje najwybitniejszego polskiego pianisty, Fryderyka Chopina. Masecki nauczył się nokturnów Chopina bez użycia nut – ze słuchu. W kontekście tradycji wykonawczej daje to inny rodzaj odbioru, uniezależniony od obsesyjnie czczonej wierności tekstowi. Pominięcie partytur dodatkowo przybliża rzecz do tradycji ustnych, typowych dla muzyki ludowej i jazzu. Na koncert wyjątkowego muzyka w repertuarze wybitnego kompozytora zapraszamy do Amfiteatru już 9 lipca o 20!
Marcin Masecki: Nokturny Chopina
👉 9 lipca (piątek) / godz. 20:00
Amfiteatr w Olsztynie
📣 Bilety:
➡️ przedsprzedaż do 2.07 – 40 zł
➡️ sprzedaż regularna – 60 zł
📣 Sprzedaż biletów:
➡️ bilety.mok.olsztyn.pl
➡️ Galeria Dobro, u. Stare Miasto 24/25
➡️ Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3B
➡️ Galeria „wARTe Świeczki”, ul. Dąbrowszczaków

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.