lubelskie

Koncert

Marcin Januszkiewicz „Perfect Lady Pank”

Marcin Januszkiewicz „Perfect Lady Pank” Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 20 zł Marcin Januszkiewicz - śpiew Jacek Kita – piano Łukasz Czekała – skrzypce Piotr Domagalski - gitara basowa Jakub Szydło – perkusja Aktor dramatyczny i musicalowy (wsławiony między innymi kreacją w przedstawieniu „Thrill Me” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym – premiera 2020), jest też popularny jako wokalista z kręgu piosenki autorskiej. Jego debiutancki album solowy „Osiecka po męsku” (2017) zawierał nowatorskie interpretacje piosenek z tekstami poetki, zaś w nowym programie Marcin Januszkiewicz sięga po utwory z repertuaru kultowych zespołów lat 80. Czy piosenki Lady Pank i Perfectu przemówią do współczesnego słuchacza? Młody artysta potrafi przekonać do własnego punktu widzenia. Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym Nikt dzisiaj nie pisze już takich piosenek. Mamy w kraju wielu wspaniałych, zdolnych wykonawców, producentów, autorów muzyki i słów, wielu specjalistów od hitów. Ale takich ponadczasowych kompozycji, a przede wszystkim takich Tekstów przed duże „T” nikt już dzisiaj nie tworzy. Oczywiście to tylko zdanie Marcina Januszkiewicza, z którym śmiało można się nie zgodzić. On jednak bierze pełną odpowiedzialność za ten pogląd i koncertem \"Perfect Lady Pank\" spróbuje przekonać do niego sceptyków. Lub choćby tych niezdecydowanych, tych z szarej strefy \"nie mam zdania\". Po entuzjastycznie przyjętym debiutanckim albumie \"Osiecka po męsku\" Januszkiewicz chce kontynuować obrany kierunek wysoko postawionej artystycznej poprzeczki i własnymi, zupełnie nieoczywistymi aranżacjami mniej lub bardziej znanych piosenek legendarnych zespołów Perfect i Lady Pank, podzielić się tym, co według niego jest w sztuce najcenniejsze - swoim punktem widzenia. Jak dzisiaj wygląda Polska opowiadana właśnie tymi tekstami? Jak bardzo odbiega od rzeczywistości lat 80-tych? Ile w nas prawdy a ile strachu przed prawdą? A ile gniewu, niezgody, ile rozczarowania i nadziei na łut szczęścia? I czy to szczęście zależy od tego jak sobie ten świat dokoła nas urządzamy, jak na niego patrzymy? Choćby dla próby odpowiedzi dla tych kilku pytań repertuar Perfectu i Lady Pank wart jest ponownego przewertowania. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1536167823440876/

03.03.2021
18:00 - 20:00
proanima.pl

Marcin Januszkiewicz „Perfect Lady Pank”

Bilety: I – 50 zł, II – 40 zł, III – 25 zł, stojące – 20 zł
Marcin Januszkiewicz – śpiew
Jacek Kita – piano
Łukasz Czekała – skrzypce
Piotr Domagalski – gitara basowa
Jakub Szydło – perkusja
Aktor dramatyczny i musicalowy (wsławiony między innymi kreacją w przedstawieniu „Thrill Me” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym – premiera 2020), jest też popularny jako wokalista z kręgu piosenki autorskiej. Jego debiutancki album solowy „Osiecka po męsku” (2017) zawierał nowatorskie interpretacje piosenek z tekstami poetki, zaś w nowym programie Marcin Januszkiewicz sięga po utwory z repertuaru kultowych zespołów lat 80. Czy piosenki Lady Pank i Perfectu przemówią do współczesnego słuchacza? Młody artysta potrafi przekonać do własnego punktu widzenia.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym
Nikt dzisiaj nie pisze już takich piosenek. Mamy w kraju wielu wspaniałych, zdolnych wykonawców, producentów, autorów muzyki i słów, wielu specjalistów od hitów. Ale takich ponadczasowych kompozycji, a przede wszystkim takich Tekstów przed duże „T” nikt już dzisiaj nie tworzy. Oczywiście to tylko zdanie Marcina Januszkiewicza, z którym śmiało można się nie zgodzić. On jednak bierze pełną odpowiedzialność za ten pogląd i koncertem “Perfect Lady Pank” spróbuje przekonać do niego sceptyków. Lub choćby tych niezdecydowanych, tych z szarej strefy “nie mam zdania”.
Po entuzjastycznie przyjętym debiutanckim albumie “Osiecka po męsku” Januszkiewicz chce kontynuować obrany kierunek wysoko postawionej artystycznej poprzeczki i własnymi, zupełnie nieoczywistymi aranżacjami mniej lub bardziej znanych piosenek legendarnych zespołów Perfect i Lady Pank, podzielić się tym, co według niego jest w sztuce najcenniejsze – swoim punktem widzenia.
Jak dzisiaj wygląda Polska opowiadana właśnie tymi tekstami? Jak bardzo odbiega od rzeczywistości lat 80-tych? Ile w nas prawdy a ile strachu przed prawdą? A ile gniewu, niezgody, ile rozczarowania i nadziei na łut szczęścia? I czy to szczęście zależy od tego jak sobie ten świat dokoła nas urządzamy, jak na niego patrzymy? Choćby dla próby odpowiedzi dla tych kilku pytań repertuar Perfectu i Lady Pank wart jest ponownego przewertowania.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1536167823440876/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Marcin Januszkiewicz „Perfect Lady Pank”

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.