fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Wydarzenie dla dzieci, Transmisja online, Wykład

Mała Akademia Muzyki Polskiej

Mała Akademia Muzyki Polskiej. Zajęcia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym   Zapraszamy do poznania pięciu fascynujących postaci – polskich kompozytorów tworzących swoje dzieła w latach 1795-1918, a więc w czasie, gdy doświadczenie utraty niepodległości skłoniło Polaków do uczenia się miłości do swojej ojczyzny. Polska muzyka tworzona w tym czasie to jednak nie tylko dzieła dające wyraz uczuciom patriotycznym, ale także bogata twórczość posługująca się uniwersalnym językiem muzycznym swoich czasów z najwyższą swobodą i mistrzostwem. Bohaterami zajęć będą Józef Elsner, Ignacy Feliks Dobrzyński, Maria Szymanowska, Stanisław Moniuszko i Ignacy Jan Paderewski. Kompozytorów tych poznamy poprzez krótkie filmy oraz warsztatowe działania muzyczne i plastyczne. Prowadzenie: Bogna Wojtkielewicz, Magdalena Bravo g. 11.00, platforma ZOOM 7 października: Józef Elsner, czyli czy rondo jest na okrągło? 31 października: Maria Szymanowska, czyli co można usłyszeć nocą? 8 listopada: U profesora Elsnera 14 listopada: Ignacy Feliks Dobrzyński, czyli co piraci ukryli w uwerturze? 15 listopada: W salonie u Marii Szymanowskiej 22 listopada: Pieśni nocy. Ignacy Feliks Dobrzyński 6 grudnia: Zaśpiewaj o pieśni! Stanisław Moniuszko 13 grudnia: Paderewski słucha Chopina 13 grudnia: Stanisław Moniuszko, czyli klucz do pieśni. Uwaga! Początek zajęć o 16.00 19 grudnia: Ignacy Jan Paderewski, czyli kiedy muzyka wariuje? Bilety dostępne na: bilety.nifc.pl Cena: 1 zł Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/343240616953086/

06.12.2020
11:00-12:00
13.12.2020
11:00-12:00

Mała Akademia Muzyki Polskiej. Zajęcia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

 

Zapraszamy do poznania pięciu fascynujących postaci – polskich kompozytorów tworzących swoje dzieła w latach 1795-1918, a więc w czasie, gdy doświadczenie utraty niepodległości skłoniło Polaków do uczenia się miłości do swojej ojczyzny. Polska muzyka tworzona w tym czasie to jednak nie tylko dzieła dające wyraz uczuciom patriotycznym, ale także bogata twórczość posługująca się uniwersalnym językiem muzycznym swoich czasów z najwyższą swobodą i mistrzostwem. Bohaterami zajęć będą Józef Elsner, Ignacy Feliks Dobrzyński, Maria Szymanowska, Stanisław Moniuszko i Ignacy Jan Paderewski. Kompozytorów tych poznamy poprzez krótkie filmy oraz warsztatowe działania muzyczne i plastyczne.

Prowadzenie: Bogna Wojtkielewicz, Magdalena Bravo

g. 11.00, platforma ZOOM

7 października: Józef Elsner, czyli czy rondo jest na okrągło?
31 października: Maria Szymanowska, czyli co można usłyszeć nocą?
8 listopada: U profesora Elsnera
14 listopada: Ignacy Feliks Dobrzyński, czyli co piraci ukryli w uwerturze?
15 listopada: W salonie u Marii Szymanowskiej
22 listopada: Pieśni nocy. Ignacy Feliks Dobrzyński
6 grudnia: Zaśpiewaj o pieśni! Stanisław Moniuszko
13 grudnia: Paderewski słucha Chopina
13 grudnia: Stanisław Moniuszko, czyli klucz do pieśni. Uwaga! Początek zajęć o 16.00
19 grudnia: Ignacy Jan Paderewski, czyli kiedy muzyka wariuje?

Bilety dostępne na: bilety.nifc.pl
Cena: 1 zł

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/343240616953086/

Mała Akademia Muzyki Polskiej

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.