“Łyski liczą do trzech”. Spotkanie z Olgą Hund

Zapraszamy na spotkanie z Olgą Hund wokół jej najnowszej książki “Łyski liczą do trzech”. Rozmowa, którą poprowadzi Maciej Jakubowiak, będzie transmitowana na profilach Krakowa Miasta Literatury UNESCO i Wydawnictwa Czarne.
📕 W czeskim Zlinie trwa festyn integracyjny organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaźni Czesko-Caaakańskiej. Caaakowie to mniejszość narodowa nielubiana przez władze i Czechów. Krążą o nich niestworzone legendy – że jedzą koty, z dzikich zwierząt wytapiają smalec, a nawet potrafią czarować. Na dodatek mają trzecie oko. Zdawałoby się, pozbawione specjalnych właściwości, ale niektórzy twierdzą, że caaakańskie kobiety potrafią dzięki niemu błyskawicznie opętać mężczyzn, dlatego zaleca się Czechom nosić ochronne przyłbice.
Podczas festynu dochodzi do tragedii. Policjant przypadkowo strzela do caaakańskiego chłopca. W mieście wybuchają zamieszki. Trójka bohaterów – pankówki Janka i Marie, wplątany przypadkowo w wydarzenia Amerykanin George – oraz Pies Od Którego Wszystko Się Zaczęło wyruszają na poszukiwanie winnego policjanta.
Olga Hund w swojej śmiałej prozie zabiera czytelnika w podróż po czeskich miastach, które wydają się podejrzanie znajome, i opowiada o ulicznym buncie tych, którzy nie mieli wcześniej głosu. To historia o narodzinach pewnej rewolucji, przyprawiona Gombrowiczowską groteską i humorem.
Olga Hund – urodzona w Małopolsce. W dzieciństwie jeździła na wakacje do Rabki i Krynicy Zdroju. Skończyła studia, ale nie pamięta co i kiedy, za to na pamięć na całą “Granicę” Nałkowskiej i książkę o ziołach doniczkowych. W sercu ma czarne niebo, w domu – psa.
Maciej Jakubowiak – krytyk, eseista, doktor literaturoznawstwa, redaktor magazynu „Dwutygodnik”. Autor książki Nieuchronny plagiat (2017). Jego teksty można też znaleźć w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Znaku”. Weganin, żona, córka, dwa psy, pochodzi z Żor, mieszka w Krakowie.
🔴 Książka opublikowana nakładem Wydawnictwa Czarne pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/714877105873806/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.