mazowieckie
09.09 - 30.09.2021
w dniach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela
06:00-23:00

Lem!🧑‍🚀👨‍🚀👩‍🚀
Jeden z najwybitniejszych europejskich pisarzy XX wieku, futurolog, eseista, filozof, patron roku 2021. Dla tych, którzy już dobrze znają jego twórczość i dla tych, którzy przyjemność poznania jego dzieł mają jeszcze przed sobą, przygotowaliśmy wystawę plenerową, którą od 9 do 30 września będziecie mogli zobaczyć przed Kordegardą. Galerią Narodowego Centrum Kultury!
Do współpracy zaprosiliśmy dziesięciu artystów, którzy plastycznie zinterpretowali dziesięć utworów Stanisława Lema. Ekspozycję uzupełnią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, wieloletniego współpracownika pisarza. Ilustracje opatrzyliśmy kodami QR z linkami do audiobooków z fragmentami powieści Lema, do odsłuchania podczas oglądania wystawy, aby jeszcze lepiej poczuć kosmiczny klimat.🎧
Nie możecie odwiedzić nas w Warszawie? Zaproście Lema do siebie! Do czerwca 2022 roku bezpłatnie udostępniamy wystawę w formie plików do pobrania i wydruku. Dla animatorów, edukatorów i rodziców przygotowaliśmy także pakiet materiałów edukacyjnych i autorskich scenariuszy działań, poświęconych dorobkowi i życiu Stanisława Lema.
Szczegóły: https://bit.ly/Lem_edukacja_NCK


Lem
Kordegarda. Galeria Narodowego Centrum Kultury
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
Kuratorka: Ewa Solarz
Identyfikacja graficzna: Jakub Stępień Hakobo
Artyści: Jacek Ambrożewski, Katarzyna Bogucka, Robert Czajka, Tymek Jezierski, Weronika Lipniewska – Vera King, Karolina Lubaszko, Adela Madej, Łukasz Majewski – Tin Boy, Tomasz Opaliński, Urszula Palusińska
Specjalne podziękowania dla Pani Łucji Mróz-Raynoch, spadkobierczyni praw do rysunków Daniela Mroza, za ich udostępnienie.
Organizatorzy: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowe Centrum Kultury

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/s/lem-wystawa-plenerowa-przed-ko/117962200480311/

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.