podkarpackie

Lem – pisarz, myśliciel, człowiek

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na prelekcję online dra hab. Wojciecha Birka, prof. UR. „Lem – pisarz, myśliciel, człowiek”, która odbędzie się 15 maja 2021 r. o godz. 20.00 na platformie ClickMeeting. Wydarzenie odbędzie się w ramach „Nocy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie”.

www.wimbp.rzeszow.pl
Aby się zarejestrować, wystarczy zapisać się imieniem i adresem e-mail. Podczas spotkania będzie możliwość dyskusji i zadawania pytań na czacie. Wstęp wolny.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

Dr hab. Wojciech Birek, prof. UR: polski twórca, krytyk oraz tłumacz komiksów z języka francuskiego, nauczyciel akademicki i literaturoznawca. Od wielu lat jest członkiem
i przewodniczącym jury konkursu na komiks, odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Sam również jest autorem komiksów: „Miasto trędowatych” i „Naznaczony mrokiem”. Na co dzień jest wykładowcą w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2020 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy „Henryk Sienkiewicz w obrazkach. Rysunki Henryka Sienkiewicza i obrazkowe adaptacje jego powieści”.

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.