Lech Dyblik w Tawernie Keja. “Bandycka dusza” . Koncert online

Lech Dyblik urodził się 30 sierpnia 1956 roku w Złocieńcu.
Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Ukończył ją w 1981 roku a dyplom uzyskał dwa lata później. W listopadzie tego samego roku zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku.
Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym „Noc poślubna w biały dzień” w reżyserii Jerzego Gruzy.
Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll„, „Ogniem i mieczem„, „Człowiek wózków„, „Wtorek„, „Zemsta” i „Wesele„, czy też w serialach „Boża podszewka„, „Sukces” i „Wiedźmin„.
Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze.
Od lat muzykuje. W 2011 roku wydał płytę pt. „Bandycka dusza”, a w 2012 „Dwa brzegi”. Pod koniec 2014 roku wystąpił w teledysku do piosenki Sławomira Zapały „Megiera”. Dobrze czuje się w kontakcie z publicznością. Jak sam kiedyś wspomniał, jednym z najsilniejszych przeżyć był dla niego koncert w niebezpiecznej dzielnicy Odessy. Właśnie klimatom naszych wschodnich sąsiadów poświęcony będzie niedzielny koncert. Być może usłyszymy piosenki Wysockiego?
Info 609 152 420

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/5955221637836553

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.