malopolskie

Miejsce zbiórki zostanie podane przy zapisach.

Obowiązkowe zapisy do 14.10 na www.nhlab.okn.edu.pl.

Wstęp: 40 zł. Limit miejsc: 20 osób.

Podczas trzygodzinnego spaceru po terenie Łąk Nowohuckich uczestnicy poznają podstawowe zbiorowiska roślinne znajdujące się na tym terenie, historię i walory przyrodnicze i krajobrazowe użytku ekologicznego. Zostaną również zaprezentowane chronione gatunki ptaków, roślin oraz motyli. Spacer będzie również okazją do wspólnego zastanowienia się nad znaczeniem kulturowym występowania terenów cennych przyrodniczo w obszarze miast.

Elżbieta Urbańska-Klapa – animatorka edukacji ekologicznej i kultury ogrodniczej. Z wykształcenia ogrodnik i projektant terenów zieleni. Kieruje Pracownią Animacji Ekologicznej w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Od wielu lat zaangażowana w ochronę Łąk Nowohuckich. Autorka i realizatorka wielu inicjatyw ekologicznych dla młodzieży i dorosłych, m.in. „Młodym okiem na zieleń”, „Ogrody Nowej Huty”, „Pnącza dla Krakowa”, „Łąki Nowohuckie jakich nie znacie”. W 2020 r. wraz z Jarosławem Klasiem opracowała projekt „Nowa Huta od NATURY strony”.

Studium Dziedzictwa Nowej Huty – dwusemestralny program pogłębiający wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty dla młodzieży i dorosłych. Prowadzenie: dr Maria Wąchała-Skindzier, Elżbieta Urbańska-Kłapa, Jarosław Klaś.

Łąki Nowohuckie jako przykład czynnej formy ochrony przyrody w mieście.

Cena: 40 zł / spotkanie lub 400 zł za semestr.

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/OgrodyNowejHuty

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content