fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Seans, Transmisja online

Łącza kultury: Seans w starym kinie

Z czym Wam się kojarzą: szybka akcja oparta na gagach, bitwy na ciastka z kremem i groteskowo nieporadni stróże prawa? Tak! To scenariusz typowej komedii slapstickowej, która swoje złote czasy przeżywała w pierwszych dekadach kina niemego. 📽️ W cyklu \"Seans w starym kinie\" przyjrzymy się bliżej zapomnianym dzisiaj perełkom wybuchowej burleski, a przewodnikiem po tym świecie będzie jeden z królów slapsticku - Buster Keaton. 🎬 Przed każdą projekcją online usłyszycie słowo wstępu Pana Piotra Kotowskiego, przewodniczącego Stowarzyszenia Filmowego CinéEuropa, wieloletniego wiceprzewodniczącego Polskiej Federacji DKF oraz wieloletniego rektora Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. A przy jednym filmie usłyszycie specjalnie skomponowaną do niego ścieżkę dźwiękową przez dra Rafała Rozmusa z Wydział Artystyczny UMCS. Kiedy? W każdą niedzielę o 18:30 Gdzie? Na naszym Youtubie: https://tiny.pl/77f4c Śledźcie wydarzenie i zaproście znajomych do wspólnego oglądania! 👀 P.S. Bądźcie czujni, bo niedługo pojawią się konkursy! 😃 Cykl jest częścią projektu Łącza kultury. ------------------------------------------------------------------------------------------- O projekcie: 🌟 Główny cel projektu “Łącza kultury” to stworzenie możliwości dostępu do wartościowego kontentu edukacyjnego za pośrednictwem Internetu. Działania kierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, środowisk akademickich, a także odbiorców zorientowanych na kulturę i sztukę. 🌟 Ideą jest przybliżenie i przedstawienie treści za pomocą nowoczesnych technik filmowych i realizacyjnych, krzewienie kultury oraz uwrażliwianie na sztukę. Ważna jest dla nas aktywizacja osób do udziału w życiu kulturalnym i społecznym, szczególnie w trudnym okresie pandemii, zaspokojenie potrzeby akceptacji, poczucia wspólnoty i odgrywania w niej określonej roli. Liczymy na to, że obcowanie ze środowiskiem artystycznym pozwoli wielu osobom rozwinąć swoje talenty, poszerzyć wiedzę, ośmielić się i spróbować czegoś nowego. 🌟 Projekt obejmuje cotygodniowe cykle: filmowy - Seans w starym kinie (niedziele), podróżniczy - Przez świat. Spotkania z podróżą (wtorki), z zakresu sztuk wizualnych - Warsztaty malowania akwarelą (środy) oraz o tradycji lubelskiego tańca ludowego - Od desu do estrady (piątki). Organizatorem i realizatorem Łączy kultury jest ACK UMCS Chatka Żaka.   Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/592149371508753/?event_time_id=592149398175417

Z czym Wam się kojarzą: szybka akcja oparta na gagach, bitwy na ciastka z kremem i groteskowo nieporadni stróże prawa?

Tak! To scenariusz typowej komedii slapstickowej, która swoje złote czasy przeżywała w pierwszych dekadach kina niemego.

📽️ W cyklu “Seans w starym kinie” przyjrzymy się bliżej zapomnianym dzisiaj perełkom wybuchowej burleski, a przewodnikiem po tym świecie będzie jeden z królów slapsticku – Buster Keaton.

🎬 Przed każdą projekcją online usłyszycie słowo wstępu Pana Piotra Kotowskiego, przewodniczącego Stowarzyszenia Filmowego CinéEuropa, wieloletniego wiceprzewodniczącego Polskiej Federacji DKF oraz wieloletniego rektora Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. A przy jednym filmie usłyszycie specjalnie skomponowaną do niego ścieżkę dźwiękową przez dra Rafała Rozmusa z Wydział Artystyczny UMCS.

Kiedy? W każdą niedzielę o 18:30
Gdzie? Na naszym Youtubie: https://tiny.pl/77f4c

Śledźcie wydarzenie i zaproście znajomych do wspólnego oglądania! 👀

P.S. Bądźcie czujni, bo niedługo pojawią się konkursy! 😃

Cykl jest częścią projektu Łącza kultury.

——————————————————————————————-
O projekcie:

🌟 Główny cel projektu “Łącza kultury” to stworzenie możliwości dostępu do wartościowego kontentu edukacyjnego za pośrednictwem Internetu. Działania kierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, środowisk akademickich, a także odbiorców zorientowanych na kulturę i sztukę.

🌟 Ideą jest przybliżenie i przedstawienie treści za pomocą nowoczesnych technik filmowych i realizacyjnych, krzewienie kultury oraz uwrażliwianie na sztukę. Ważna jest dla nas aktywizacja osób do udziału w życiu kulturalnym i społecznym, szczególnie w trudnym okresie pandemii, zaspokojenie potrzeby akceptacji, poczucia wspólnoty i odgrywania w niej określonej roli. Liczymy na to, że obcowanie ze środowiskiem artystycznym pozwoli wielu osobom rozwinąć swoje talenty, poszerzyć wiedzę, ośmielić się i spróbować czegoś nowego.

🌟 Projekt obejmuje cotygodniowe cykle: filmowy – Seans w starym kinie (niedziele), podróżniczy – Przez świat. Spotkania z podróżą (wtorki), z zakresu sztuk wizualnych – Warsztaty malowania akwarelą (środy) oraz o tradycji lubelskiego tańca ludowego – Od desu do estrady (piątki).

Organizatorem i realizatorem Łączy kultury jest ACK UMCS Chatka Żaka.

 

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/592149371508753/?event_time_id=592149398175417

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.