fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Koncert

Kwartludium | FINA na ucho

Kwartludium skupia się na wykonywaniu muzyki nowej, często komponowanej specjalnie z myślą o zespole. Ponadto, grupa ma w swoim repertuarze utwory graficzne i intuitywne najwybitniejszych przedstawicieli XX-wiecznej awangardy, m.in. Karlheinza Stockhausena, Bogusława Schaeffera i Corneliusa Cardew. Istotne miejsce w jej działalności zajmuje też współczesna muzyka improwizowana. Kwartludium posiada w swoim dorobku trzy płyty zrealizowane przez wydawnictwo DUX, nagrany we współpracy z Michałem Jacaszkiem album Catalogue des arbres oraz Hammond Organ Project zarejestrowany z Dariuszem Przybylskim. W skład tego założonego w 2002 roku zespołu wchodzą Dagna Sadkowska (skrzypce), Michał Górczyński (klarnet, klarnet basowy), Paweł Nowicki (instrumenty perkusyjne) oraz Piotr Nowicki (fortepian). Podczas koncertu w FINA zespół zaprezentuje następujący program: ♪ Helmut Zapf Kwartludium (quattuor musici canunt) (2020) ♪ Lothar Voigtländer Dialog na perkusję i fortepian (1979) ♪ Peter Helmut Lang Play of light na skrzypce i klarnet basowy (2020) ♪ Piotr Jędrzejczyk Kwartiuda na zespół (2020) ♪ Tadeusz Wielecki Obraz wielokrotny na zespół i zegary (2016) Koncert odbywa się w ramach cyklu FINA Na Ucho → https://fina.gov.pl/projekty/fina-na-ucho-cykl-koncertowy/ Wstęp jest wolny. Liczba miejsc ograniczona (30). 🔴 Zasady bezpieczeństwa Prosimy o przestrzeganie następujących zasad: 📍 zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w otwartych dla publiczności wydarzeniach FINA (https://bit.ly/3i06fzZ), 📍 pamiętaj, aby wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia (http://bit.ly/TreśćOświadczenia), oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA, 📍 pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA, 📍 szatnia jest nieczynna do odwołania, 📍 zachowuj dystans od pozostałych gości, 📍 zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA, 📍 jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu. 💌 W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17). Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/3481530238583459/

26.11.2020
20:00 - 21:30

Kwartludium skupia się na wykonywaniu muzyki nowej, często komponowanej specjalnie z myślą o zespole. Ponadto, grupa ma w swoim repertuarze utwory graficzne i intuitywne najwybitniejszych przedstawicieli XX-wiecznej awangardy, m.in. Karlheinza Stockhausena, Bogusława Schaeffera i Corneliusa Cardew. Istotne miejsce w jej działalności zajmuje też współczesna muzyka improwizowana. Kwartludium posiada w swoim dorobku trzy płyty zrealizowane przez wydawnictwo DUX, nagrany we współpracy z Michałem Jacaszkiem album Catalogue des arbres oraz Hammond Organ Project zarejestrowany z Dariuszem Przybylskim.

W skład tego założonego w 2002 roku zespołu wchodzą Dagna Sadkowska (skrzypce), Michał Górczyński (klarnet, klarnet basowy), Paweł Nowicki (instrumenty perkusyjne) oraz Piotr Nowicki (fortepian).

Podczas koncertu w FINA zespół zaprezentuje następujący program:
♪ Helmut Zapf Kwartludium (quattuor musici canunt) (2020)
♪ Lothar Voigtländer Dialog na perkusję i fortepian (1979)
♪ Peter Helmut Lang Play of light na skrzypce i klarnet basowy (2020)
♪ Piotr Jędrzejczyk Kwartiuda na zespół (2020)
♪ Tadeusz Wielecki Obraz wielokrotny na zespół i zegary (2016)

Koncert odbywa się w ramach cyklu FINA Na Uchohttps://fina.gov.pl/projekty/fina-na-ucho-cykl-koncertowy/

Wstęp jest wolny. Liczba miejsc ograniczona (30).

🔴 Zasady bezpieczeństwa
Prosimy o przestrzeganie następujących zasad:
📍 zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w otwartych dla publiczności wydarzeniach FINA (https://bit.ly/3i06fzZ),
📍 pamiętaj, aby wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia (http://bit.ly/TreśćOświadczenia), oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA,
📍 pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA,
📍 szatnia jest nieczynna do odwołania,
📍 zachowuj dystans od pozostałych gości,
📍 zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA,
📍 jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu.

💌 W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/3481530238583459/

Kwartludium | FINA na ucho

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.