warminsko-mazurskie
11.07 - 11.07.2021
18:00 - 19:00

Kultura w Parku: Horpyna

MOK Olsztyn zaprasza na bezpłatny, folkowo-rockowy i pełen kozackiej energii koncert zespołu Horpyna! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 11 lipca o godz. 18:00 na scenie w Parku Jakubowo, w ramach projektu “Kultura w Parku!”, finansowanego z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
HORPYNA to czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, istniejący nieprzerwanie od 1999 roku. Przez te wszystkie lata Horpyna ewoluowała od tradycyjnego folku a nawet folkloru przez utwory tradycyjne grane w stylistyce rocka aż do tworzenia własnych kompozycji o folkowo-rockowym brzmieniu.
Dziś, repertuar Horpyny to folk-rock osadzony w klimatach ukraińskich w których czuje się zadziornego kozackiego ducha, a bogata historia dyskografii zespołu pozwala uznać go za jedną z najbardziej nowatorskich grup muzycznych w Polsce i jednocześnie prekursora tego nurtu wśród zespołów ukraińskich.
Każdy koncert Horpyny to nie tylko dźwięki. To prawdziwe widowisko muzyczne, porażające dynamiką, energią, ale też dbałością o piękno dźwięku i wykonawczą perfekcję, co potwierdza licznie przybywająca na każdy koncert publiczność.
Za Horpyną już kilkaset występów zarówno w kraju, jak i zagranicą (Niemcy, Francja, Czechy, Rosja, Ukraina, Litwa, Austria, Kanada). Bez względu na miejsce, czas i wiek, Horpyna jest gwarancją niezapomnianych przeżyć i dobrej zabawy!
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
OBO Kultura w Parku: Horpyna
1 lipca (niedziela) / godz. 18:00
Scena w Park Jakubowo
Wstęp wolny

Projekt Kultura w Parku realizowany od kilku lat na scenie w Parku Jakubowo ma na celu ożywienie przestrzeni zabytkowego parku, a także ułatwienie dostępu do kultury mieszkańcom Osiedla Wojska Polskiego i Zatorza. W tym roku w cyklu trzech koncertów będziemy mogli posłuchać muzyki inspirowanej mniejszościami narodowymi w Polsce – mniejszości żydowskiej, ukraińskiej i ormiańskiej. Projekt jest realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content