Koncert, Transmisja online

Księżyc | FINA na ucho

Czerpiący z praktyk teatralnych, obrzędowości muzyki ludowej i minimalizmu zespół Księżyc był bezsprzecznie zjawiskiem osobnym na polskiej scenie lat 90.   Choć nagrania z tamtych lat (takie jak Nów czy Księżyc) nie ukazują ważnego dla grupy elementu performatywnego, udało im się uchwycić fenomen tej magicznej, trudnej do sklasyfikowania grupy. Do tego stopnia, że pod wpływem pytań wydawców i stale rosnącej liczby fanów, w 2014 roku Księżyc powrócił do grania po blisko dwóch dekadach milczenia. Rok później, nakładem brytyjskiej wytwórni Penultimate Press, ukazał się nowy, świetnie przyjęty, album grupy Rabbit Eclipse. Zespół wystąpi w składzie: – Agata Harz – głos, instrumenty perkusyjne – Katarzyna Smoluk-Moczydłowska – głos, instrumenty perkusyjne, klawisze – Lechosław Polak – akordeon, klawisze – Remigiusz Mazur Hanaj – taśmy, lira korbowa, skrzypce – Robert Niziński – klarnet, klawisze, instrumenty perkusyjne ℹ Transmisja live odbywa się na profilu FINA Wałbrzyska 3/5 Koncert odbywa się w ramach cyklu FINA Na Ucho → https://fina.gov.pl/projekty/fina-na-ucho-cykl-koncertowy/ 💌 W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/308579670545092/

28.01.2021
20:00 - 21:30

Czerpiący z praktyk teatralnych, obrzędowości muzyki ludowej i minimalizmu zespół Księżyc był bezsprzecznie zjawiskiem osobnym na polskiej scenie lat 90.

 

Choć nagrania z tamtych lat (takie jak Nów czy Księżyc) nie ukazują ważnego dla grupy elementu performatywnego, udało im się uchwycić fenomen tej magicznej, trudnej do sklasyfikowania grupy. Do tego stopnia, że pod wpływem pytań wydawców i stale rosnącej liczby fanów, w 2014 roku Księżyc powrócił do grania po blisko dwóch dekadach milczenia. Rok później, nakładem brytyjskiej wytwórni Penultimate Press, ukazał się nowy, świetnie przyjęty, album grupy Rabbit Eclipse.

Zespół wystąpi w składzie:
– Agata Harz – głos, instrumenty perkusyjne
– Katarzyna Smoluk-Moczydłowska – głos, instrumenty perkusyjne, klawisze
– Lechosław Polak – akordeon, klawisze
– Remigiusz Mazur Hanaj – taśmy, lira korbowa, skrzypce
– Robert Niziński – klarnet, klawisze, instrumenty perkusyjne
ℹ Transmisja live odbywa się na profilu FINA Wałbrzyska 3/5
Koncert odbywa się w ramach cyklu FINA Na Ucho → https://fina.gov.pl/projekty/fina-na-ucho-cykl-koncertowy/
💌 W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/308579670545092/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Księżyc | FINA na ucho

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.