Książki Mojego Życia: Patrycja Sasnal. Na żywo z Big Book Cafe

Książki Mojego Życia
to jedna z najbardziej cenionych serii spotkań w Big Book Cafe.
Oglądaj na żywo na Facebooku.
Komentuj i zadaj pytanie!
Autorski cykl rozmów Pauliny Wilk, w którym autorytety życia publicznego opowiadają o tym, co czytają, czego uczą ich książki i jak dzięki literaturze ich życie nabiera kształtu.
Każdy z gości prezentuje kilkanaście książek ze swej domowej biblioteki: dawne wydania, bezcenne egzemplarze, zachowane nawet z dzieciństwa, zachowane mimo kolejnych przeprowadzek. Każda z rozmów to unikalna biografia czytelnika. Nie ma dwóch takich samych opowieści, dwóch takich samych prywatnych wszechświatów czytania.
W cyklu goszczą przedstawiciele róznych profesji, autorytety publiczne, eksperci, szacowani fachowcy. Każdy z nich pokazuje, jak czytanie wpływa na to, dokąd w życiu zawędrowali i jak pomagają im być ludźmi spełnionymi.
Gościnią kolejnej rozmowy będzie PATRYCJA SASNAL – chodząca krynica wiedzy o Bliskim Wschodzie, migracjach i postkolonializmie.
Jest kierowniczką Biura Badań i Analiz. Z wykształcenia doktor nauk politycznych, arabistka i filozofka, specjalizuje się w polityce na Bliskim Wschodzie, stosunkach transatlantyckich, radykalizacji, migracjach i studiach postkolonialnych. Jest członkinią rady European Council on Foreign Relations i eksperckiej komisji ds. migracji przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim, Sorbonie (Paris III), była badaczką na Amerykańskim Uniwersytecie w Bejrucie i stypendystką Fulbrighta na SAIS, Johns Hopkins University w Waszyngtonie. Jej nowa książka to “Arendt, Fanon and Political Violence in Islam” (Routledge, 2019). Została wybrana do Komitetu Doradczego Rady Praw Człowieka ONZ. Przez 3 lata będzie służyć ONZ ekspertyzą w celu ochrony praw człowieka. Mówi po angielsku, arabsku i francusku.
Dotąd gośćmi cyklu byli m.in. Madalena Mołek, Magdalena Cielecka, Dariusz Rosiak, Maria Peszek, Adam Bodnar, Magda Umer, prof. Krystian Jażdżewski, Tomasz Stawiszyński, Tomasz Majewski, Rafał Trzaskowski i in.
Wybrane archiwalne filmy ze spotkań znajdziesz w kanale You Tube Big Book Cafe.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/197704355460584/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.