KSF: dyskusja o książce | Zorza Polarna

Zapraszamy na spotkanie dyskusyjne o „Zorzy Polarnej” Philipa Pullmana. Ta otwierająca trylogię książka doczekała się zarówno adaptacji kinowej („Złoty kompas”) jak i serialowej („Mroczne materie”). Czy jest na tyle ciekawa by warto ją dwukrotnie przenosić na ekrany?
Z opisu wydawcy książki:
„Bez tego dziecka wszyscy zginiemy”.
W „Zorzy Polarnej” poznajemy Lyrę Belacquę, sierotę z równoległego świata, w którym nauka, teologia i magia splatają się ze sobą. Lyra i jej dajmon w zwierzęcej postaci mieszkają – na wpół dzicy i beztroscy – wśród akademików oksfordzkiego Kolegium Jordana. Kiedy Lyra wyruszy na poszukiwanie uprowadzonego przyjaciela, odkryje złowieszczą intrygę, w której główną rolę odkrywają porwane dzieci, a jej wyprawa przeobrazi się w pogoń za zrozumieniem tajemniczego zjawiska zwanego „Prochem”. Los zawiedzie ją na skute lodem ziemie Arktyki, gdzie władzę sprawują klany wiedźm, a niedźwiedzie polarne toczą wojny. Niezwykła podróż Lyry będzie miała poważne konsekwencje wykraczające daleko poza granice świata, który zamieszkuje.
Słyszymy się w środę, 5 maja na KSFowym kanale Discord: https://discord.gg/exkB2aC o 18:00.
Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych fanowską działalnością w Krakowie i planami Krakowskiej Sieci Fantastyki 🙂
Chętnych zapraszamy też do dołączenia do naszego stowarzyszenia: http://ksf.org.pl/dolacz-do-ksf/

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/304293551057589/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.