lodzkie

Koncert symfoniczny Kompozytorzy Łódzcy – orkiestra, tria i troje kompozytorów.

Publiczność usłyszy premierowo Inkantacje Olgi Hans oraz Maszynę wiatrową Wojciecha Glądysa – utwór nagrodzony na 7. Uczelnianym Konkursie Kompozytorskim „Mała symfonia”. Finał koncertu i festiwalu będzie “królewski”: Suita z muzyki filmowej do serialu „Królowa Bona” Zdzisława Szostaka.

W całości wypełnionym muzyką najnowszą koncertem będzie, tradycyjnie już, finał festiwalu, a zarazem początek 78. Sesji Musica Moderna. W tym roku zainaugurują ją kompozycje łódzkich twórców w wykonaniu łódzkich zespołów. Na estradzie zaprezentują się: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi pod batutą Marcina Wolniewskiego oraz trio fletowe i trio altówkowe Triviolium, wykonując muzykę najnowszą oraz filmową. Koncert odbędzie się 5 grudnia (niedziela) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w kasie biletowej AM.

Program symfonicznego koncertu „Kompozytorzy Łódzcy” to zestawienie najnowszej muzyki łódzkich twórców ze znaną już przez publiczność muzyką filmową. Publiczność usłyszy premierowo „Maszynę wiatrową” Wojciecha Glądysa – utwór nagrodzony na 7. Uczelnianym Konkursie Kompozytorskim „Mała symfonia”, zagrany przez Orkiestrę Symfoniczną Akademii Muzycznej w Łodzi pod batutą Marcina Wolniewskiego. „Inkantacje” Olgi Hans, również premierowo, wykonają trio fletowe w składzie: Ewelina Zawiślak, Mateusz Wojtkiw i Magdalena Morus-Fijałkowska oraz zespół altowiolistek Triviolium w składzie: Jolanta Kukuła-Kopczyńska, Róża Wilczak i Dorota Stanisławska z towarzyszeniem orkiestry. Na zakończenie wieczoru zabrzmi Suita symfoniczna z muzyki filmowej do serialu „Królowa Bona”, autorstwa zmarłego w 2019 roku kompozytora i dyrygenta Zdzisława Szostaka.

Orkiestra Symfoniczna występuje kilka razy w ciągu roku, zarówno w Sali Koncertowej macierzystej uczelni, jak i podczas koncertów zewnętrznych, przygotowując bardzo zróżnicowane programy. Co roku orkiestra prezentuje się podczas AŻ Festiwalu, wykonując program złożony z muzyki współczesnej, nierzadko biorąc udział w prawykonaniach. W programach orkiestry znajdują się także dzieła z wielkiego repertuaru symfonicznego, kompozycje oratoryjne i muzyka filmowa.

Kasa biletowa AM czynna we wtorki i czwartki w godzinach 14.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym koncertem.

Koncert symfoniczny pt. Kompozytorzy Łódzcy | 9. AŻ Festiwal | Łódź


👉 Znajdź wydarzenia kulturalne w naszej

>>>wyszukiwarce imprez<<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content