pomorskie

27.11.2021 / G.20.00 / Klub Żak
SUTARI / Siostry Rzeki
Basia Songin – śpiew, Wilk, Sowa, bębny, instrumenty perkusyjne, looper
Kasia Kapela – śpiew, skrzypce, kankle, bębny, instrumenty perkusyjne
Karolina Głogowska – śpiew, skrzypce, bębny, instrumenty perkusyjne

Przychodzą wianki, noc Kupały, i stos wydawnictw ląduje na biurku recenzenta. Po pierwsze, Sutari. Warszawskie, miastowe trio wokalne w poszukiwaniu tradycji. (…) A na tegorocznej płycie Siostry Rzeki wychodzi najlepiej jak dotąd. (…) Na Siostrach Rzeki udaje się połączyć dwa w jednym, są tu teksty tradycyjne, są też dopisane przez zespół, są oczywiste nawiązania do tradycji (Swaty), ale też trop współczesny – ekologiczny i feministyczny (nie bez przyczyny na undergroundowe z początku, zaniedbane ludowe tropy w ostatnim 30-leciu nakładało się zwykle progresywne i raczej lewicujące myślenie). Są utwory podkreślające ludową śpiewność partii instrumentalnych (kapitalne Łado z najkrótszym tekstem w zestawie), ale zarazem wyjścia poza konwencję, w stronę eksperymentów wokalnych Meredith Monk. A tam, gdzie poza konwencję rzecz wystaje (np. Kośniczki), wydaje się najbardziej pasjonująca. Pomaga w tym oszczędność aranżacyjna i dobra produkcja.
Bartek Chaciński / polifonia.blog.polityka.pl / 22.06.2020

Trzy fantastyczne wokalistki prowadzą dialogi, wzbijają się na wyżyny swoich możliwości. Ich głosy uzupełniają się, budując charakterystyczne, wyjątkowe brzmienie, pięknie łączą folkowe polskie tradycje z muzyką współczesną. Warto wsłuchać się w teksty poszczególnych piosenek, zawierające niezwykłe gry słów – autorskie, a jednocześnie inspirowane ludowymi wierzeniami.
To skłaniające do refleksji rozważania na temat obyczajów, rytuałów i relacji pomiędzy człowiekiem a naturą. Autorki zachęcają do zwrócenia uwagi na rolę środowiska i konieczność jego ochrony, jednocześnie interpretując ludowe tradycje po swojemu, skupiając się na tym, co jest im bliskie – wolności, kobiecości i poczuciu więzi siostrzanych.

“Siostry Rzeki” to płyta bardzo osobista, a z drugiej strony uniwersalna. Niesie ze sobą piękny, ważny przekaz – jej tytuł bezpośrednio nawiązuje do ekologiczno-artystycznej inicjatywy, której celem jest ochrona polskich rzek. Z muzyki płyną natomiast energia i moc, które są w stanie nie tylko trafić w serca wrażliwych odbiorców, lecz także zachęcić do walki o lepszą przyszłość.
Ola Wojcińska / Soundrive.pl, 3.09.2020
Relacje z koncertów: facebook.com/KlubZak
Bilety na koncert
20 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu
25 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu
30 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl. Na koncertach w Sali Suwnicowej liczba miejsc jest ograniczona zgodnie z aktualnym zarządzeniem Rady Ministrów, a udział w koncertach przy zachowaniu dystansu i w masce. Regulaminy sprzedaży znajdują się na stronie Klubu Żak www.klubzak.com.pl

Warunki uczestnictwa w koncertach zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi. Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy Gdańsk

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content