fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Koncert, Transmisja online

Koncert online / Mozart i Wieniawski

NOSPR się stroi i zaprasza na niezwykłe koncerty online! To będzie wyjątkowe zakończenie bardzo nietypowego sezonu koncertowego. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia wraca do grania koncertów, chociaż w pierwszych tygodniach muzycy zagrają dla… pustej sali. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w koncertach za pośrednictwem Internetu. Pierwszy koncert online już 11 czerwca. Link do transmisji opublikujemy wkrótce na naszym profilu Facebook. Program: Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy c-moll KV 491 (oprac. na fortepian i kwartet smyczkowy) Józef Wieniawski – Kwartet smyczkowy a-moll op. 32 Wykonawcy: Nikola Frankiewicz – skrzypce, Grzegorz Witek – skrzypce, Beata Raszewska – altówka, Łukasz Tudzierz – wiolonczela, Zbigniew Raubo – fortepian, Aleksander Mazanek – kontrabas - Od dawna nie czekaliśmy na żaden koncert z taką niecierpliwością jak na ten – pierwszy po tak długiej przerwie. Muzycy NOSPR wracają na estradę, muzyka wraca do naszej cichej przez ostatnie tygodnie siedziby. To dla nas niezwykle wzruszający i radosny moment – mówi Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa NOSPR. Na koncerty w formule znanej z przeszłości, przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Pandemia, która na długie tygodnie pozbawiła orkiestrę możliwości bezpośredniego spotkania z publicznością, skłoniła NOSPR do przedefiniowania wielu aspektów koncertowej tradycji. Muzycy rozmieszczeni będą na scenie z zachowaniem wymaganego dystansu, zabrzmi jedynie repertuar kameralny, a melomani zasiądą do słuchania na własnej kanapie – takie będą najbliższe koncerty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.   Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/3801159539925586/

11.06.2020
19:30 - 21:30

NOSPR się stroi i zaprasza na niezwykłe koncerty online!

To będzie wyjątkowe zakończenie bardzo nietypowego sezonu koncertowego. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia wraca do grania koncertów, chociaż w pierwszych tygodniach muzycy zagrają dla… pustej sali. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w koncertach za pośrednictwem Internetu. Pierwszy koncert online już 11 czerwca.

Link do transmisji opublikujemy wkrótce na naszym profilu Facebook.

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy c-moll KV 491 (oprac. na fortepian i kwartet smyczkowy)

Józef Wieniawski – Kwartet smyczkowy a-moll op. 32

Wykonawcy: Nikola Frankiewicz – skrzypce, Grzegorz Witek – skrzypce, Beata Raszewska – altówka, Łukasz Tudzierz – wiolonczela, Zbigniew Raubo – fortepian, Aleksander Mazanek – kontrabas

– Od dawna nie czekaliśmy na żaden koncert z taką niecierpliwością jak na ten – pierwszy po tak długiej przerwie. Muzycy NOSPR wracają na estradę, muzyka wraca do naszej cichej przez ostatnie tygodnie siedziby. To dla nas niezwykle wzruszający i radosny moment – mówi Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa NOSPR.

Na koncerty w formule znanej z przeszłości, przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Pandemia, która na długie tygodnie pozbawiła orkiestrę możliwości bezpośredniego spotkania z publicznością, skłoniła NOSPR do przedefiniowania wielu aspektów koncertowej tradycji. Muzycy rozmieszczeni będą na scenie z zachowaniem wymaganego dystansu, zabrzmi jedynie repertuar kameralny, a melomani zasiądą do słuchania na własnej kanapie – takie będą najbliższe koncerty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

 

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/3801159539925586/

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.