fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Spektakl

Kocham Bałtyk | spektakl TnP w ogrodzie Muzeum Sopotu

Zapraszamy 16 lipca na spektakl \"Kocham Bałtyk\" Agnieszki Przepiórskiej na podstawie tekstu Zośki Papużanki, który gościnnie zaprezentujemy w ogrodzie Muzeum Sopotu. O SPEKTAKLU Wakacje nad Bałtykiem – to znamy wszyscy. Wszyscy narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia. Bohaterkę spektaklu „Kocham Bałtyk” (o osobowości złożonej z naszych doświadczeń i obserwacji, rozmów poważnych i niepoważnych) również postanowiłyśmy wysłać na wakacje nad Bałtykiem. Na pewno znacie tą panią bardzo dobrze. „Kocham Bałtyk” to spektakl Agnieszki Przepiórskiej, znanej jako Dzika Agnes, HGW i Samotna Matka z kultowego teatru kabaretowego „Pożar w Burdelu”, aktorki związanej na co dzień z Teatrem Polonia w Warszawie. Widzowie naszego jak i krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa mogli ją zobaczyć w spektaklu Ginczanka. Przepis na prostotę życia. Spektakl powstał na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej Nike, który napisała podczas swojego pobytu w Sopocie na festiwalu Literacki Sopot ;) TWÓRCY tekst: Zośka Papużanka reżyseria: Agnieszka Przepiorska Frankiewicz współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna scenografia i kostiumy: Grupa Mixer choreografia: Arkadiusz Buszko obsada: Agnieszka Przepiórska Bilety: 35 ulgowy, 40 zł normalny. Sprzedaż ruszy w piątek w południe. Ilość miejsc ograniczona. ORGANIZATORZY: Teatr na Plaży Sopot naturalnie kulturalny Muzeum Sopotu Wydarzenie zrealizowane przy wsparciu finansowymi Miasta Sopotu. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2657117441233997/

16.07.2020
19:00 - 20:00

Zapraszamy 16 lipca na spektakl “Kocham Bałtyk” Agnieszki Przepiórskiej na podstawie tekstu Zośki Papużanki, który gościnnie zaprezentujemy w ogrodzie Muzeum Sopotu.

O SPEKTAKLU

Wakacje nad Bałtykiem – to znamy wszyscy. Wszyscy narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia.

Bohaterkę spektaklu „Kocham Bałtyk” (o osobowości złożonej z naszych doświadczeń i obserwacji, rozmów poważnych i niepoważnych) również postanowiłyśmy wysłać na wakacje nad Bałtykiem. Na pewno znacie tą panią bardzo dobrze.

„Kocham Bałtyk” to spektakl Agnieszki Przepiórskiej, znanej jako Dzika Agnes, HGW i Samotna Matka z kultowego teatru kabaretowego „Pożar w Burdelu”, aktorki związanej na co dzień z Teatrem Polonia w Warszawie. Widzowie naszego jak i krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa mogli ją zobaczyć w spektaklu Ginczanka. Przepis na prostotę życia.

Spektakl powstał na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej Nike, który napisała podczas swojego pobytu w Sopocie na festiwalu Literacki Sopot 😉

TWÓRCY

tekst: Zośka Papużanka
reżyseria: Agnieszka Przepiorska Frankiewicz
współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna
scenografia i kostiumy: Grupa Mixer
choreografia: Arkadiusz Buszko
obsada: Agnieszka Przepiórska

Bilety: 35 ulgowy, 40 zł normalny. Sprzedaż ruszy w piątek w południe. Ilość miejsc ograniczona.

ORGANIZATORZY:

Teatr na Plaży

Sopot naturalnie kulturalny

Muzeum Sopotu

Wydarzenie zrealizowane przy wsparciu finansowymi Miasta Sopotu.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2657117441233997/

Kocham Bałtyk | spektakl TnP w ogrodzie Muzeum Sopotu

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.