podlaskie

KINO OTWARTE na sztukę “Młyn i krzyż”

🎬🎨 Naszą czwartą propozycją w cyklu KINO OTWARTE na sztukę jest „Młyn i krzyż” w reżyserii Lecha Majewskiego.
🌤 Akcja filmu obejmuje jeden dzień z życia Pietera Bruegla Starszego (w tej roli Rutger Hauer), niderlandzkiego malarza i rysownika, słynącego przede wszystkim ze swych pejzaży i scenek rodzajowych. Tego dnia, roku Pańskiego 1563, artysta obserwuje swoje otoczenie i zbiera szkice do planowanego obrazu pt. „Droga krzyżowa”.
🖼 „Młyn i krzyż” jest swego rodzaju artystycznym eksperymentem. Dzięki zastosowaniu techniki komputerowej twórcy filmu zabierają widzów do wnętrza obrazu flamandzkiego mistrza, byśmy razem z nim mogli przejść proces tworzenia.
🎨 „Lech Majewski na swój sposób od lat stara się w swoich filmach wyrażać niewyrażalne: poezji, refleksji filozoficznej, hermetycznej duchowości, tęsknotom metafizycznym – nadać wizualny kształt. Pozostaje też jednym z nielicznych współczesnych artystów, którzy swoją twórczością mają odwagę bronić kategorii piękna”. (Magdalena Lebecka, „Kino” nr 3/2011)
🗣 Gościem rozmowy po filmie będzie sam Lech Majewski – reżyser i scenarzysta (w tym także teatralny i operowy), poeta, prozaik i malarz.
🎥 ZAPRASZAMY! 23 kwietnia 2021 r., godz. 19.00 – „Młyn i krzyż”, SEANS online; godz. 21.00 – ROZMOWA Magdaleny Felis z Lechem Majewskim, na żywo na profilu FB: facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury
.
‼️ Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: “MŁYN” na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 22.04.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).

Informacje pochodzą ze strony:
https://www.facebook.com/events/481286662926601

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.