fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Wystawa

Karol Szostak “Wszystko jest rzeźbą” | wystawa

Karol Szostak \"Wszystko jest rzeźbą\" | wystawa BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na wystawę autorstwa Karola Szostaka \"Wszystko jest rzeźbą\". 2 lipca - 9 sierpnia | sala główna Kurator: Jarosław Pajek Współpraca: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku Wystawa wpisuje się w cykl, który został przygotowany w związku z trzydziestoleciem pracy twórczej. W tym dość długim czasie, z perspektywy jednego życia, miały okazję objawić się różne okresy i fascynacje (...). Napisałem kiedyś, że powstające rzeźby są jak rzucone boje, unoszące się w bezmiarze oceanu czasu. Teraz odwracając się wstecz, niektóre z nich wyławiam z przeszłości i pokazuję jak dokumenty zdarzeń, które miały kiedyś miejsce. Co ciekawe każda aranżacja sprawia, że pojawiają się w nowym kontekście a specyfika przestrzeni galeryjnych wymusza, że za każdym razem jest ich inny zestaw. Mogło się zdarzyć, że prace nie powstałyby w ogóle albo los mógł sprawić, że dotyczyłyby zupełnie innych kwestii i przybrały zupełnie inną formę. Stało się jednak tak, że można je teraz obejrzeć i nie będą inne. Trzydzieści lat temu rozglądałem się z ciekawością czy jest jakiś nurt filozoficzny, który by wyjaśniał współczesny stan wyobrażeń o istocie świata. Ustawienie człowieka w centrum świata wydawało mi się bardziej niż oczywiste, stąd często pojawia się akt i studium jego wnętrza, aż po formę skrzyni, którą jest nasze ciało w podróży ziemskiej. Z dzisiejszej perspektywy widzę, że mocno zaznaczyła się dziedzina, którą nazwałbym fizozofią, i która wypełnia zapotrzebowanie na rozumienie świata z pomocą narzędzi naukowych i szalonej wyobraźni wyposażonej w zdumiewające przekonanie o słuszności tych metod, języka, pojęć, teorii, narzędzi... / Karol Szostak KAROL SZOSTAK - rzeźbiarz, malarz, rysownik. W 1983 roku ukończył PLSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w 1988 r. W 2008 r. uzyskuje tytuł doktora w ASP w Warszawie. Od 2009 r. wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. W roku 2014 uzyskuje tytuł doktora habilitowanego w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, od 2014. profesor nadzwyczajny PWSZ. Prezentował prace w Polsce, Niderlandach, Francji, Niemczech, Finlandii, Czechach, Słowacji, USA i Luksemburgu. *UWAGA! W związku z panująca sytuacją otwarcie wystawy, które odbędzie się 2 lipca (czwartek), dostępne będzie dla naszych gości w wersji online. Galeria będzie czynna dla zwiedzających od 3 lipca w godz. 12:00-18:00. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1952290851573621

Karol Szostak “Wszystko jest rzeźbą” | wystawa

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na wystawę autorstwa Karola SzostakaWszystko jest rzeźbą“.

2 lipca – 9 sierpnia | sala główna
Kurator: Jarosław Pajek
Współpraca: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Wystawa wpisuje się w cykl, który został przygotowany w związku z trzydziestoleciem pracy twórczej. W tym dość długim czasie, z perspektywy jednego życia, miały okazję objawić się różne okresy i fascynacje (…).

Napisałem kiedyś, że powstające rzeźby są jak rzucone boje, unoszące się w bezmiarze oceanu czasu. Teraz odwracając się wstecz, niektóre z nich wyławiam z przeszłości i pokazuję jak dokumenty zdarzeń, które miały kiedyś miejsce. Co ciekawe każda aranżacja sprawia, że pojawiają się w nowym kontekście a specyfika przestrzeni galeryjnych wymusza, że za każdym razem jest ich inny zestaw. Mogło się zdarzyć, że prace nie powstałyby w ogóle albo los mógł sprawić, że dotyczyłyby zupełnie innych kwestii i przybrały zupełnie inną formę. Stało się jednak tak, że można je teraz obejrzeć i nie będą inne. Trzydzieści lat temu rozglądałem się z ciekawością czy jest jakiś nurt filozoficzny, który by wyjaśniał współczesny stan wyobrażeń o istocie świata. Ustawienie człowieka w centrum świata wydawało mi się bardziej niż oczywiste, stąd często pojawia się akt i studium jego wnętrza, aż po formę skrzyni, którą jest nasze ciało w podróży ziemskiej. Z dzisiejszej perspektywy widzę, że mocno zaznaczyła się dziedzina, którą nazwałbym fizozofią, i która wypełnia zapotrzebowanie na rozumienie świata z pomocą narzędzi naukowych i szalonej wyobraźni wyposażonej w zdumiewające przekonanie o słuszności tych metod, języka, pojęć, teorii, narzędzi… / Karol Szostak

KAROL SZOSTAK – rzeźbiarz, malarz, rysownik. W 1983 roku ukończył PLSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w 1988 r. W 2008 r. uzyskuje tytuł doktora w ASP w Warszawie. Od 2009 r. wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. W roku 2014 uzyskuje tytuł doktora habilitowanego w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, od 2014. profesor nadzwyczajny PWSZ. Prezentował prace w Polsce, Niderlandach, Francji, Niemczech, Finlandii, Czechach, Słowacji, USA i Luksemburgu.

*UWAGA!
W związku z panująca sytuacją otwarcie wystawy, które odbędzie się 2 lipca (czwartek), dostępne będzie dla naszych gości w wersji online. Galeria będzie czynna dla zwiedzających od 3 lipca w godz. 12:00-18:00.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1952290851573621

Karol Szostak “Wszystko jest rzeźbą” | wystawa

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.