fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Warsztaty, Wydarzenie plenerowe

Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości kameralne warsztaty fotograficzne i spacer

Osiedle B wczoraj i dziś: 18 lipca (sobota), godz. 11.00–15.00 zbiórka: pl. K. K. Baczyńskiego pod fontanną–dmuchawcem Osiedle A wczoraj i dziś: 1 sierpnia (sobota), godz. 11.00–15.00 zbiórka: ul. gen. Wł. Andersa (pod rzeźbą przodownicy pracy/murarki) Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno–białej fotografii. Propozycja dla pasjonatów fotografii, którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie” (www.abc.tychy.pl). Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle B i A, nieopodal Muzeum i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc za tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989. Uczestników prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera). prowadzi: Anna Kura zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl liczba uczestników ograniczona do 10 osób

Osiedle B wczoraj i dziś: 18 lipca (sobota), godz. 11.00–15.00
zbiórka: pl. K. K. Baczyńskiego pod fontanną–dmuchawcem

Osiedle A wczoraj i dziś: 1 sierpnia (sobota), godz. 11.00–15.00
zbiórka: ul. gen. Wł. Andersa (pod rzeźbą przodownicy pracy/murarki)

Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno–białej fotografii. Propozycja dla pasjonatów fotografii, którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie” (www.abc.tychy.pl).
Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle B i A, nieopodal Muzeum i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc za tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989.

Uczestników prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).
prowadzi: Anna Kura
zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona do 10 osób

Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości kameralne warsztaty fotograficzne i spacer

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.