lubelskie

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy
Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka “Na żywo”) oraz Facebooku Teatru Starego

Gość: Jakub Żulczyk
Prowadzący: Michał Nogaś
“Przeszedłem przez piekło. Inaczej nie wiedziałbym, co dzieje się w głowie alkoholika” – mówił Jakub Żulczyk w jednym z wywiadów tuż po premierze najnowszej powieści “Informacja zwrotna”. Ale ta książka to także opowieść o innych postaciach zła – niesprawiedliwej do cna reprywatyzacji, pełnej usterek transformacji, celowym lub nie braku umiejętnej komunikacji, który może doprowadzić do rodzinnych tragedii. To wreszcie rzecz o Polsce, która – zdaniem pisarza – powinna udać się na terapię, bo “może terapeuta wpadłby na to, co jest z nią nie tak”. O tym, co pcha go do pisania, ile czerpie w twórczości z własnego życia i skąd bierze siłę, by mierzyć się z przeróżnymi demonami, Jakub Żulczyk opowie w rozmowie z Michałem Nogasiem.

Jakub Żulczyk (ur. 1983) – prozaik i scenarzysta. Autor bestsellerowej powieści “Ślepnąc od świateł” (wydanej również w Wielkiej Brytanii), która w samej tylko Polsce sprzedała się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy, oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat. Zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu “Belfer” (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść “Wzgórze psów”, za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur. Współpracował jako autor z TR Warszawa i WTW Wrocław.

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy Lublin.

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content