30.04.2021 / g.20.00 / Klub Żak
Jakub Hajdun Trio / + nowy materiał
Jakub Hajdun – piano / Janusz Mackiewicz – kontrabas / Roman Ślefarski – perkusja
Transmisja live

Pod koniec 2020 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu i materiał z tego albumu zostanie zagrany na koncercie w Klubie Żak, ale nie tylko: Jakub Hajdun ze swoim trio zaprezentuje także nowy autorski program, który znajdzie się na kolejnej płycie. Koncert potrwa 75 minut.
O debiutanckiej płycie Dionizy Piątkowski pisał: „W czasach, gdy młodzi pianiści starają się na swych nowych albumach przedstawiać własną wizję jazzu i fortepianowej ekwilibrystyki i ogrywają przede wszystkim własne kompozycje, sesja gdańskiego pianisty Jakuba Hajduna jest swego rodzaju ewenementem.

Pianista Jakuba Hajdun (i jego brawurowe trio: Janusz Mackiewicz – kontrabas oraz Roman Śkefarski – perkusja) na debiutanckiej płycie nagranej w składzie klasycznego jazzowego fortepianowego trio prezentuje własne interpretacje jazzowych standardów. I to nie tych modnych, chwytliwych i ogranych, najczęściej pochodzących z akademickiego kanonu, lecz kompozycji wybitnych twórców jazzu, które niezbyt często są powszechnie interpretowane. To stawia przed muzykami niezliczone możliwości eksploatacyjne, wyszukiwanie subtelności i tropienie własnych odpowiedzi na prozaiczne pytania „co kompozytor miał na myśli”. Mamy niezwykle ciekawe, nie goniące za nowinkami, precyzyjne odczytanie wspaniałych kompozycji legendarnych muzyków jazzu (Dizzy’ego Gillespie’go, Charliego Parkera, Billa Evansa, Tadda Damerona, Earla Zindarsa, Mary Lou Wiliams i McCoy Tynera) oraz równie mistrzowskie wykonanie.” (jazz.pl)
Jakub Hajdun – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku – klasy Bogdana Czapiewskiego i Włodzimierza Nahornego. Uczestnik warsztatów jazzowych Barry’ego Harrisa we Włoszech (2017-19). Jest laureatem nagród indywidualnych na XX Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2017) i XV Mezinárodní Hudební Festival w Česká Kamenice (2014).

Syn Janusza Hajduna, pianisty i kompozytora, jednego z współtwórców teatrzyków działających w Klubie Studentów Wybrzeża Żak – „Bim Bom”, teatrzyk rąk „CoTo” i „Cyrk Rodziny Afanasjeff” oraz autora muzyki m.in. do filmów „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego czy „Franz Kafka” Piotra Dumały.

Wspólnie z Januszem Mackiewiczem (kontrabas) i Romanem Ślefarskim (perkusja) występował na 44. Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu (2017) i 24. Sopot Molo Jazz Festival (2019).
Aktywnie współpracuje z Europejskim Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością – ECEKON.
Działalność Janusz Hajdun Trio wspiera AkcjaAnima.pl.
******************************
Bilety (dostęp do transmisji):
15 zł – przedsprzedaż do 29.04.2021 do g.20.00
20 zł – sprzedaż od 29.04.2021 od g.20.00 do 30.04.2021 do g.19.00
Ceny zawierają podatek VAT 23 %
Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Regulamin sprzedaży online znajduje się na stronie klubzak.com.pl.
Transmisja koncertu live rozpocznie się na stronie online.klubzak.com.pl o g.20.00, koncert potrwa około 75 min. Wydarzenie nie będzie rejestrowane i po zakończeniu transmisji nie będzie możliwości obejrzenia wydarzenia.
Co trzeba zrobić? Na stronie https://tickets.klubzak.com.pl/ kup właściwy bilet (pamiętaj – sprzedaż kończy się na godzinę przed transmisją). Na podany adres e-mail dostaniesz bilet oraz informację do transmisji live (link i kod dostępu znajdują się na bilecie). Jeżeli mail z biletem (plik pdf) nie dotrze sprawdź folder spam, oferty, społeczność itd.) w razie trudności skontaktuj się w kasą kasa@klubzak.com.pl. W dniu transmisji będzie czynny telefon do kasy: 58 344 05 73 w.117 w g.18.00 – 21.30.
Kod jest ważny przez od godziny rozpoczęcia transmisji do jej zakończenia. Data i godzina wydarzenia podana jest na bilecie. Kodu można użyć wielokrotnie na jednym urządzeniu lub na różnych w ramach jednego adresu IP.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/4165116243548532/

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content