fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Transmisja online, Performance

Izabela Chamczyk. Początek końca – performance online

Izabela Chamczyk. Początek końca – performance online 26.06.2020, godz. 17:00 transmisja na Facebooku Kronika Czy to już koniec pandemii? Czy umrzemy jesienią? Możemy się już dotykać? Ilość zachorowań spada czy rośnie? Jak w tym wszystkim nie zwariować? Czy społeczeństwo popadło w depresję? Wszyscy się pozabijamy? A jeśli wirus to teoria spiskowa? Czy kiedyś będzie normalnie? Ilość samobójstw wzrośnie? Dlaczego nasila się agresja społeczna? Jak izolacja wpłynęła na umysły Polaków? Nie ma testów - nie ma wirusa? Wzrosła przemoc domowa? Będziemy mieli wakacje? Cała Polska w cieniu Śląska? A może to dopiero początek końca? Codzienność Pierwszy performance online w ramach cyklu „CODZIENNOŚĆ”. Cykl performance Izabeli Chamczyk odnosi się do sytuacji pandemii i nawiązuje do aktualnych wydarzeń. Każde kolejne działanie jest odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Poprzez medium ciała artystka oddaje stan, kondycję i emocje społeczne. Partnerzy: CSW Kronika w Bytomiu, lokal_30 w Warszawie, BWA Awangarda we Wrocławiu. Patroni medialni: Artystyczna Podróż Hestii, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. Izabela Chamczyk malarka, performerka, artystka wideo. Ukończyła z wyróżnieniem malarstwo na Akademii Sztuki Pięknych we Wrocławiu w 2009 w pracowni Pawła Jarodzkiego, studiowała również na ASP w Poznaniu w pracowni Dominika Lejmana. Tworzy sztukę procesualną, sensualną, emocjonalną, nawiązującą do seksualności i cielesności. Pracuje w wielu mediach, redefiniując ich granice konfrontuje się z odbiorcą, angażując przy tym silne emocje. Poprzez swoją sztukę stara się dotrzeć do sfery świata zewnętrznego, poza galeryjnego. Trzykrotna stypendystka MKiDN, finalistka prestiżowych konkursów (m.in. konkurs Fundacji Vordemberge - Gildewart w MOCAK’u, Artystyczna Podróż Hestii, Biennale malarstwa „Bielska Jesień”). Ma za sobą wiele wystaw i działań indywidualnych oraz zbiorowych w takich miejscach jak m.in.: Galeria SCC w Isfahanie (Iran), Musrara festiwal (Izrael), Miejsce Projektów Zachęty Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galeria Entropia we Wrocławiu, Galeria Labirynt w Lublinie, GSW w Opolu, BWA w Zielonej Górze, CSW w Toruniu, Festiwal Sztuki Efemerycznej Konteksty w Sokołowsku, festiwal ERARTA w Sankt Petersburgu (Rosja). Jej prace znajdują się w kolekcjach: PKO S.A., Andel\'s Hotel, Ergo Hestia, CSW Toruń, Dolnośląska Zachęta Wrocław, Archiwum Performensu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. www.izabelachamczyk.com   Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/295489504924045

26.06.2020
17:00 - 17:30

Izabela Chamczyk. Początek końca – performance online
26.06.2020, godz. 17:00
transmisja na Facebooku Kronika

Czy to już koniec pandemii?
Czy umrzemy jesienią?
Możemy się już dotykać?
Ilość zachorowań spada czy rośnie?
Jak w tym wszystkim nie zwariować?
Czy społeczeństwo popadło w depresję?
Wszyscy się pozabijamy?
A jeśli wirus to teoria spiskowa?
Czy kiedyś będzie normalnie?
Ilość samobójstw wzrośnie?
Dlaczego nasila się agresja społeczna?
Jak izolacja wpłynęła na umysły Polaków?
Nie ma testów – nie ma wirusa?
Wzrosła przemoc domowa?
Będziemy mieli wakacje?
Cała Polska w cieniu Śląska?
A może to dopiero początek końca?

Codzienność

Pierwszy performance online w ramach cyklu „CODZIENNOŚĆ”. Cykl performance Izabeli Chamczyk odnosi się do sytuacji pandemii i nawiązuje do aktualnych wydarzeń. Każde kolejne działanie jest odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Poprzez medium ciała artystka oddaje stan, kondycję i emocje społeczne.

Partnerzy: CSW Kronika w Bytomiu, lokal_30 w Warszawie, BWA Awangarda we Wrocławiu.

Patroni medialni: Artystyczna Podróż Hestii, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Izabela Chamczyk

malarka, performerka, artystka wideo. Ukończyła z wyróżnieniem malarstwo na Akademii Sztuki Pięknych we Wrocławiu w 2009 w pracowni Pawła Jarodzkiego, studiowała również na ASP w Poznaniu w pracowni Dominika Lejmana. Tworzy sztukę procesualną, sensualną, emocjonalną, nawiązującą do seksualności i cielesności. Pracuje w wielu mediach, redefiniując ich granice konfrontuje się z odbiorcą, angażując przy tym silne emocje. Poprzez swoją sztukę stara się dotrzeć do sfery świata zewnętrznego, poza galeryjnego. Trzykrotna stypendystka MKiDN, finalistka prestiżowych konkursów (m.in. konkurs Fundacji Vordemberge – Gildewart w MOCAK’u, Artystyczna Podróż Hestii, Biennale malarstwa „Bielska Jesień”). Ma za sobą wiele wystaw i działań indywidualnych oraz zbiorowych w takich miejscach jak m.in.: Galeria SCC w Isfahanie (Iran), Musrara festiwal (Izrael), Miejsce Projektów Zachęty Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galeria Entropia we Wrocławiu, Galeria Labirynt w Lublinie, GSW w Opolu, BWA w Zielonej Górze, CSW w Toruniu, Festiwal Sztuki Efemerycznej Konteksty w Sokołowsku, festiwal ERARTA w Sankt Petersburgu (Rosja). Jej prace znajdują się w kolekcjach: PKO S.A., Andel’s Hotel, Ergo Hestia, CSW Toruń, Dolnośląska Zachęta Wrocław, Archiwum Performensu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
www.izabelachamczyk.com

 

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/295489504924045

Izabela Chamczyk. Początek końca – performance online

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.