kujawsko-pomorskie

Ogólnopolski Festiwal Wokalny im. Oli Obarskiej to propozycja dla młodzieży od 14 roku życia i dorosłych. Głównym celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania młodych wykonawców postacią Oli Obarskiej – aktorki, śpiewaczki, librecistki, felietonistki, reżyserki, autorki tekstów – bydgoszczanki, której teksty śpiewali tacy artyści jak Mieczysław Fogg, Irena Santor czy Sława Przybylska. Konkurs Finałowy stanowi okazję do zaprezentowania twórczości Oli Obarskiej szerokiej publiczności, a wykonawcom daje możliwość zmierzenia się z nowym repertuarem i wykonania go przed publicznością z towarzyszeniem profesjonalnego akompaniamentu. Prezentacje konkursowe uzupełniają omówienia warsztatowe.

Konkurs odbywa się w II etapach.
Etap I polega na nadesłaniu karty zgłoszenia oraz nagrań 2 utworów (w formacie mp4/mov) z tekstami Oli Obarskiej, w tym obowiązkowo jednego o tematyce bydgoskiej, wybranych z listy przedstawionej wcześniej przez organizatorów, w terminie do 24 września 2021 r, na adres olaobarska@kpck.pl
Na podstawie nadesłanych zgłoszeń, Komisja Kwalifikacyjna, powołana przez organizatora, wybiera 10 uczestników, którzy zostaną zaproszeni do udziału w II etapie Konkursu, w formie Koncertu Finałowego.

Podczas Koncertu Finałowego (II Etap) każdy z Uczestników wykonuje jeden utwór, wybrany wcześniej przez Komisję Kwalifikacyjną, z towarzyszeniem akompaniamentu fortepianowego zapewnionego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Koncert Finałowy odbędzie się 29 października 2021r . w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Ze względu na obowiązujące wytyczne epidemiologiczne obowiązuje limit miejsc na widowni oraz zapisy, które można zgłaszać na adres: olaobarska@kpck.pl. Ponadto wydarzenie zostanie wyemitowane na oficjalnym kanale KPCK Bydgoszcz
Więcej informacji dla uczestników: [KLIK]

I Ogólnopolski Festiwal Wokalny im. Oli Obarskiej | Bydgoszcz

Źródło informacji o wydarzeniu w Bydgoszczy:


👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content